01.07.2013. 11:02

Pašā mačā Brazīlijas izlase sagrāva Eiropas un pasaules čempionvienību Spāniju ar rezultātu 3:0 (2:0), triumfējot sacensībās trešo reizi vēsturē.

Jau spēles otrajā minūtē rezultātu atklāja Freds, bet pirmā puslaika beigās mājinieku pārsvaru dubultoja Neimars. Savukārt punktu mačam 47. minūtē ar saviem otrajiem vārtiem pielika tas pats Freds.

Otrajā puslaikā Spānijas izlasē 11 metru soda sitienu nerealizēja Serhio Ramoss, bet spāņu aizsargs Žerārs Pikē tika noraidīts pēc pārkāpuma pret savu jauno komandas biedru Spānijas vienībā «Barcelona» Neimaru.

Zīmīgi, ka Brazīlija turnīrā triumfējusi laikā, kad futbola valstsvienība neaizvada labākos laikus un šobrīd FIFA rangā atkritusi uz 22.vietu.

Svētdiena Brazīlijā bija spilgtiem kontrastiem bagāta diena. Kamēr 78 000 Brazīlijas valstsvienības fanu Riodeženeiro «Maracana» stadionā līksmoja par Brazīlijas uzvaru pār Spāniju, ārpus stadiona notika protestētāju un policijas sadursmes.

Tomēr priekam par valstsvienības uzvaru Konfederāciju kausa izcīņā izdevās pārmākt protestus, kas Brazīlijā nerimstas jau vairāk nekā divas nedēļas.

Brazīlijas prezidente Dilma Rusefa, kura pati futbola spēli neapmeklēja, pēc uzvaras nosūtīja apsveikumu valstsvienības izlasei, norādot, ka šodien kopā ar visiem pārējiem brazīliešiem svin komandas triumfu.

Konfederāciju kausa izcīņa Brazīlijā notika uz apjomīgu sabiedrības protestu fona. Pēdējo divu nedēļu laikā protestos Brazīlijā piedalījušies vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku.

Lai nodrošinātu kārtību fināla laikā, tika mobilizēti vairāk nekā 11 000 policistu un karavīru. Tomēr bez sadursmēm svētdien neiztika, un policijai nācās likt lietā asaru gāzi un gumijas lodes, lai izklīdinātu baru demonstrantu, kas izraisīja sadursmes, sākot apmētā policistus ar akmeņiem un paštaisītiem spridzekļiem.

Mačā par trešo vietu svētdien Itālijas valstsvienība ar rezultātu 3:2 pēcspēles sitienu sērijā pieveica Urugvajas futbolistus.

Konfederāciju kauss jau ierasti notiek gadu pirms Pasaules kausa finālturnīra. Tajā sacenšas visu kontinentu spēcīgākās komandas. 2014.gada Pasaules kausa izcīņa no nākamā gada 12.jūnija līdz 13.jūlijam risināsies Brazīlijā.

Konfederāciju kausa izcīņa notika sešās Brazīlijas pilsētās, bet Pasaules kausa finālturnīra spēles tiks aizvadītas 12 valsts pilsētās.