05.07.2014. 00:59
Pasaules kausa izcīņas pusfinālā piektdien iekļuva turnīra saimniece Brazīlijas futbola izlase, kas ceturtdaļfinālā ar 2:1 (1:0) uzvarēja veiksmīgi spēlējošo Kolumbijas valstsvienību.Spēles rezultātu septītajā minūtē atklāja Brazīlijas...

Spēles rezultātu septītajā minūtē atklāja Brazīlijas izlases kapteinis Tjagu Silva, bet 69.minūtē rezultātu uz tablo ar teicamu brīvsitienu panāca cits brazīliešu centra aizsargs Davids Luišs. Tikmēr 80.minūtē precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes bija talantīgais kolumbiešu pussargs Hamess Rodrigess, gūstot savus sestos vārtus finālturnīrā.

Tādējādi Brazīlijas futbolisti 8.jūlijā pusfinālā tiksies ar Vāciju, kas iepriekš piektdien ceturtdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Franciju.

Līdz ar pirmajām minūtēm spēles grožus savās rokās mēģināja ņemt mājiniece Brazīlija, kas attaisnojās jau septītajā minūtē. Pēc teicami izpildīta Neimara stūra sitiena precīzs no vārtu priekšas bija kapteinis Silva, ar ceļgalu gūstot savus trešo vārtus valstsvienības rindās. Tikmēr trīs minūtes vēlāk Kolumbija izveidoja bīstamu pretuzbrukumu, kas teju ļāva izlīdzināt rezultātu uz tablo, taču Huana Kvadrado sitiens ar rikošeta palīdzību lidoja gar pašu brazīliešu vārtu stabu. 16.minūtē Brazīlija uzsāka pamatīgu vētru pretinieku soda laukumā, tomēr rezultātu dubultot nespēja. Savukārt 19.minūtē Kolumbijas izlases vārtsargs Davids Ospina glāba izlasi pēc Halka un Oskara sitieniem.

Turpmākajās puslaika minūtēs abas komandas spēlēja visnotaļ uzbrūkošu futbolu, izmantojot visu laukuma plašumu. 27.minūtē Ospina vēlreiz glāba Kolumbijas izlasi pēc Halka sitiena no tuvas distances. Cīņas 36.minūtē Kolumbija nopelnīja tiešo brīvsitienu pie pašas brazīliešu soda laukuma robežas, tomēr sekojošo sitienu nespēja realizēt talantīgais pussargs Hamess Rodrigess. Savukārt divas minūtes vēlāk Halks trešo reizi mačā nespēja izmantot teicamu sitiena pozīciju. Atlikušajās puslaika minūtēs nevienai no izlasēm neizdevās gūt vārtus.

Otrais puslaiks komandu starpā iesākās līdzvērtīgi, taču Brazīlija turpināja saglabāt teritoriālo pārsvaru. 57.minūtē savainojumā iedzīvojās vārtu guvējs Silva, spēli gan spējot turpināt. 63.minūtē Silva saņēma pirmo dzelteno kartiņu spēlē, bet otro turnīrā, kā rezultātā centra aizsargam nākamā būs jāizlaiž. Minūti vēlāk Kolumbijas izlase guva vārtus, taču tiesnesis vārtu guvumu pamatoti neieskaitīja, jo brīdi iepriekš tika fiksēts aizmugures stāvoklis. Savukārt 69.minūtē Brazīlija rezultātu uz tablo dubultoja, kad centra aizsargs Luišs guva vārtus ar teicamu tiešo brīvsitienu no aptuveni 30 metriem - 2:0. Pēcāk Kolumbija haotiski devās regulāros uzbrukumos.

Tikmēr 74.minūtē Neimars bija tuvu, lai gūtu savus piektos vārtus finālturnīrā, kad pussarga sitiens lidoja gar pašu sāncenšu vārtu konstrukciju. Turpmākajās minūtēs Brazīlija sāka veidot uzbrukumus no aizsardzības, kas ļāva kolumbiešiem daudz vairāk pieturēt bumbu laukuma vidusdaļā. Mača 77.minūtē Brazīlijas izlases vārtsargs Žūliu Sēzars savā soda laukumā nogāza Karlosu Baku. Spēles galvenais tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, ko realizēja Rodrigess, gūstot savus sestos vārtus sacensībās. Pamatlaika izskaņā Kolumbija uzsāka pamatīgu ofensīvu Brazīlijas vārtu tuvumā, taču turnīra saimnieki spēja noturēt uzvaru.

Apakšgrupu turnīrā Brazīlija trīs mačos tika pie septiņiem punktiem, kas to A grupas kopvērtējumā, pateicoties labākai vārtu attiecībai, ierindoja pirmajā vietā, apsteidzot Meksiku. Vēlāk astotdaļfinālā brazīlieši vien ar lielām pūlēm pēcspēles 11 metru sitienu sērijā ar 2:1 apspēlēja Čīli.

Brazīlija ir piedalījusies visos Pasaules kausa finālturnīros, uzvarējusi 1958., 1962., 1970., 1994. un 2002.gadā.

Tikmēr Kolumbijai izdevās uzvarēt visās trīs C apakšgrupas spēlēs, kas tai ļāva iegūt maksimāli iespējamos deviņus punktus un apsteigt Grieķiju. Pēc tam astotdaļfinālā kolumbieši ar 2:0 pārspēja 2010.gada Pasaules kausa ceturtās vietas īpašnieci Urugvaju.

Kolumbija piedalās savā pirmajā finālturnīrā kopš 1998.gada un kopumā piektajā vēsturē. Šī ir tikai otrā reize, kad valstsvienība spējusi izkļūt no apakšgrupas, iepriekš to paveicot vien tālajā 1990.gadā.

Savukārt sestdien tiks aizvadīti atlikušie divi ceturtdaļfināla dueļi - Argentīna tiksies ar Beļģiju, bet Nīderlande ar Kostariku.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam.

Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Brazīlijas izlases sastāvs: Žūliu Sēzars, Marselo, Davids Luišs, Tjagu Silva, Maikons, Paulinju (Hernanešs, 86.min.), Fernandinju, Neimars (Henrike, 90.min.), Oskars, Halks (Ramirešs, 82.min.), Freds.

Kolumbijas izlases sastāvs: Davids Ospina, Kristiāns Zapata, Huans Kamilo Sunjiga, Mario Jepess, Karloss Sančess, Pavlo Armero, Teofilo Gutjerress (Karloss Baka, 70.min.), Huans Kvadrado (Karloss Karvonero, 80.min.), Fredijs Gvarins, Hamess Rodrigess, Viktors Ivarvo (Adrians Ramoss, 46.min.).

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa