23.05.2014. 14:28

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Saskaņā ar policijas aplēsēm demonstrācijā piedalījās aptuveni 15 000 cilvēku, bet protestu organizatori apgalvo, ka dalībniekus skaits bijis divtik liels, un, neskatoties uz stipro lietu, šī demonstrācija bijusi viena no lielākajām, kāda notikusi pēdējo nedēļu laikā.

Demonstrāciju organizēja kustība, kas atbalsta bez pajumtes palikušos strādniekus, un tā noritēja mierīgi.

Pēdējā laikā Brazīlijā regulāri notiek vardarbīgi protesti un streiki, iedzīvotājiem pieprasot lielākas algas un labākus darba apstākļus, kā arī paužot neapmierinātību ar lielajām izmaksām, ko valstij sagādājis Pasaules kauss futbolā.

«Mēs esam šeit, lai protestētu pret Pasaules kausu, pret lielajiem tēriņiem Pasaules kausa sakarā, kamēr mums nav mājokļu vai veselības aprūpes, vai jebkā cita,» norādīja viens no protestētājiem.

Pasaules kauss futbolā norisināsies no 12. jūnija līdz 13. jūlijam 12 Brazīlijas pilsētās un tā noorganizēšanai no Brazīlijas nodokļu maksātāju naudas atvēlēti astoņi miljardi eiro. 

Protestētāji uzskata, ka futbolam novirzītos miljardus vajadzēja ieguldīt jomās, kas atbilst sabiedrības interesēm.

Ceturtdien Sanpaulu streikoja arī autobusu šoferi, izraisot milzīgus sastrēgumus.

Šoferu divu dienu ilgais protests ietekmēja vairāk nekā miljonu pasažieru un izraisīja haosu transporta sistēmā.

Pusnaktī pilsētas amatpersonas un transporta sistēmas darbinieku arodbiedrība panāca vienošanos un vairums šoferu streiku pārtrauca.

Šoferi protestēja paši pret savu arodbiedrību, kas bija piekritusi algas palielinājumam par 10%, kaut šoferi pieprasīja vairāk.

Tuvojoties Pasaules kausam futbolā un vēlēšanām oktobrī, neapmierinātību ar situāciju valstī pauduši plaši sabiedrības slāņi. Pēdējās nedēļās streikus pieteikuši gan policisti, gan skolotāji, gan banku darbinieki.

Divas trešdaļas Sanpaulu iedzīvotāju uzskata, ka Pasaules kausa rīkošana nodara brazīliešiem vairāk ļauna nekā laba, liecina ceturtdien publiskotā sabiedriskās domas aptauja, ko veicis uzņēmums «Datafolha».

90% aptaujāto arī uzskata, ka Pasaules kausa rīkošana ir vairojusi korupciju. Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties