01.07.2013. 02:55
Trešo reizi pēc kārtas Konfederāciju kausa izcīņā triumfējusi Brazīlijas izlase, kura šonakt ar 3:0 neatstāja cerības pasaules un Eiropas čempionei Spānijas valstsvienībai. Divus vārtus Brazīlijas sastāvā katra puslaika sākumā guva Freds, bet spāņi izcēlās ar nerealizētu 11 metru soda sitienu un sarkano kartīti.

Pret Itāliju spāņi savus vārtus nosargāja neskartus 120 spēles laika minūtes. Pret Brazīliju viņi izturēja tikai 90 sekundes, kad pēc centrējuma soda laukumā lieliski nospēlēja Freds. Lai arī cīņā ar aizsargu viņš bija pakritis, Freds tomēr spēja (joprojām atrodoties uz zemes) izdarīt sitienu un likt Brazīlijai uzgavilēt (1:0).

Spāņu problēmas gan ar to vēl ne tuvu nebija beigušās, jo turpinājumā labās sitiena pozīcijās nokļuva arī Oskars un Halks, vēlreiz Freds, ik pa brīdim kreisajā flangā briesmas radīja Neimārs, kā arī divas reizes spāņu aizsargi tikai ar noteikumu pārkāpumu spēja novērst izgājienu viens pret vienu. Abos gadījumos gan Arbeloa, gan Ramoss saņēma tikai dzeltenās kartītes, jo gluži pēdējās cerības sods tas tomēr nebija.

Uz spāņu pacietīgo saspēli laukuma vidusdaļā Brazīlija atbildēja ar asu un brīžiem pat agresīvu presingu, kas neļāva Spānijai izveidot neko nopietnu līdz pat 40. minūtei, kad Brazīlija iekrita pretuzbrukumā divi pret vienu. Pedro jau raidīja bumbu garām vārtsargam Sēzaram, taču savu pieteikumu valsts nacionālā varoņa kandidatūrai aizpildīja aizsargs Davids Luizs, kurš iebrāzās soda laukumā un kritienā izsita bumbu no tukšiem vārtiem, liekot „Maracana” stadiona apmeklētājiem vairākas minūtes skandēt savu vārdu.

Tikai pāris minūtes pēc Luiza izglābtajiem vārtiem Brazīlijas pārsvaru dubultoja Neimāra un Oskara izveidotais uzbrukums, kura noslēgumā Neimārs trieca bumbu pasaules čempionu vārtu tuvējā devītniekā. Pēc pirmā puslaika - 2:0! Pēc otrā puslaika pirmās minūtes – 3:0. Tieši tā, Spānijas centienus atspēlēties pavisam par 99% procentiem sagrāva Brazīlijas ātrais uzbrukums, kuru ar precīzu sitienu apakšējā stūrī noslēdza Freds.

Cerību stariņš eiropiešiem paspīdēja 53. minūtē, kad pēc Marselo pārkāpuma tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču šo cerību stariņu nodzēsa Serhio Ramoss, kurš sita garām Brazīlijas vārtiem. Spānija gan vēl centās pārgrupēties, laukumā nāca Davids Vilja un Hesuss Navass, taču Brazīlijas uzbrukumu asums nemazinājās, gluži otrādi, 68. minūtē, kad Neimārs atkal pilnā ātrumā devās uz vārtiem, viņu nopļāva Žerārs Pikē, par to saņemot sarkano kartīti kā pēdējās cerības glābiņu. Spānija bija ne tikai trīs vārtu iedzinējos, bet nu arī skaitliskajā mazākumā.

Spēles atlikušajā laikā brazīliešiem bija vairākas iespējas gūt arī ceturtos un piektos vārtus, taču patraucēja vēlme nospēlēt ļoti skaisti, kamēr spāņu rindās bezcerība bija manāma jau labu laiciņu pirms mača beigām.

Brazīlija triumfējusi jau trijās Konfederāciju kausa izcīņās pēc kārtas, turklāt pārtraukusi Spānijas 29 nezaudēto spēļu sēriju FIFA turnīros, kas bija pasaules rekords. Šī arī bija pirmā reize 21. gadsimtā, kad abas izlases spēkojās oficiālā mačā, turklāt tikai otrā visā vēsturē, kad to darīja „Maracana” stadionā, un arī toreiz, 1950. gadā, Brazīlija triumfēja ar sagrāvi (6:1). Zaudējums ar 0:3 arī ir smagākais, kādu Spānija piedzīvojusi pēdējos 28 gados.

Vārtu guvēji: Freds 2` 47` Neimārs 44`Brīdinājumi: Arbeloa 15` Ramoss 28`Noraidījumi: Pikē 68`Brazīlija: Sēzars, Alvess, Silva, Luizs, Marselo, Freds (Žo 80`), Neimārs, Oskars, Gustavo, Paulinju (Ernaness 88`), Halks (Žadsons 73`)Spānija: Kasiljass, Pikē, Injesta, Čavi, Toress (Vilja 59`), Pedro, Mata (Navass 52`), Ramoss, Buskets, Arbeloa (Aspilikueta 46`), AlbaSitieni (vārtu rāmī): 14 (8) : 15 (7)Bumbas kontrole: 48% : 52%