13.06.2014. 20:00
Čehijas tenisa veterāns Radeks Štepāneks dienu pēc Endija Mareja apsēlēšanas guva vēl vienu panākumu, "Aegon Championship" turnīrā Londonā ar 1:6, 6:3, 6:2 apspēlējot Kevinu Andersonu. Uzvara pār DĀR pirmo numuru ļāva Štepānekam sasniegt pirmo ATP pusfinālu vairāk nekā divu gadu laikā. Tikmēr vakar Rafaelu Nadalu uzveikušais Dastins Brauns nespēja pirmo reizi iekļūt ATP pusfinālā, Halles sacensību ceturtdaļfinālā ļoti aizraujošā un dramatiskā mačā ar 4:6,7:5, 6:7(16) piekāpjoties Filipam Kolšraiberam.

Radeks Štepāneks pēdējo reizi ATP pusfinālā spēlēja 2012. gada februāra beigās, kad Memfisā piekāpās Jirgenam Melceram. Čehijas Deivisa kausa komandas varonim Štepānekam šonedēļ Londonā izdevies uzveikt divus Top 20 spēlētājus. Kas tāds viņam viena turnīra ietvaros pēdējo reizi bija pa spēkam 2012. gada oktobrī Šanhajā, kur apspēlēti Džons Isners un Rišārs Gaskē.

Štepāneks zāliena seguma turnīra pusfinālā iekļuvis tikai otro reizi. Arī pirmā bija šajā pašā turnīrā pirms deviņiem gadiem, kad viņš zaudēja Endijam Rodikam. Šoreiz pretinieks mačā par vietu finālā būs vēl viens "serve&volley" cienītājs – Felisiano Lopess. Spānis ar 6:4, 7:6(7) apspēlēja Tomāšu Berdihu. Čehs 2. seta taibreiku zaudēja no 6:3 pārsvara, kopumā neizmantojot četras setbumbas un punktu mačam simboliski pieliekot ar dubultkļūdu.

Lopess pēc šodienas mača savstarpējās cīņās priekšā ar 5-4. Zīmīgi, ka nevienā no astoņām iepriekšējām spēlēm nevienam nav izdevies gūt divas uzvaras pēc kārtas. Pagājušajā vasarā Īstbornā uzvarējušais Lopess ir vienīgais no turnīrā palikušajiem tenisistiem, kurš iepriekš uzvarējis zāliena seguma sacensībās.

Ja Štepānekam Londonā izdevās uzvarēt nākamajā mačā pēc lielas uzvaras, tad Dastins Brauns dienu pēc Rafaela Nadala apspēlēšanas uzvarēt neprata, Halles ceturtdaļfinālā pamatīgā drāmā ar 4:6, 7:5, 6:7(16) piekāpjoties 2011. gada čempionam Filipam Kolšraiberam. Abiem tenisistiem iespēju netrūka, ieskaitot ļoti daudz mačbumbu. Brauns zaudējis visus sešus ATP līmeņa ceturtdaļfinālus.

Kolšraiberam, kurš ir bēdīgi slavens ar nespēju regulāri izservēt setus, roka notrīcēja arī šoreiz. Pie tam 3. setā pie rezultāta 5:4 Filipam ar paša servi bija mačbumba, bet tā netika realizēta. Brauns savā stilā spēlēja pārgalvīgi, taču šoreiz kritiskā brīdī viņam izdevās būt precīzam. Brauns pie 6:5 uzņemšanā bija divu punktu attālumā no uzvaras, taču divreiz vienkāršā situācijā parcentās, bumbiņu raidot pāri gala līnijai.

Haotisks teniss Braunu iegāza arī taibreikā. Dastinam bija trīs minibreiki, divus no tiem tiem viņš izsēja ar dubultkļūdām, bet trešo zaudēja spēlē pie tīkla. No 5:2 zaudējis četrus punktus pēc kārtas, Brauns pie 5:6 ar lielisku otro servi atspēlēja otro mačbumbu – 6:6. Abi tenisisti pēc tam ar savu servi atspēlēja vairākas mačbumbas. Konkrēti – Kolšraibers novērsa piecas, bet Brauns vēl sešas (bez seta 10. geimā atspēlētās).

Braunam ir raksturīgi regulāri pārcensties vienkāršās situācijās. Dastins pie 16:17 nospēlēja neprecīzi ar "serve&volley" gājienu, raidot bumbiņu tīklā. Kolšraibers ieguva astoto mačbumbu (otrā ar savu servi), kuru Braunam bija iespēja atspēlēt, taču viņš pārforsēja ar sitienu, bumbiņu raidot pāri gala līnijai. Abi tenisisti uzvarēja 119 punktus... Kolšraibers piektdien pārtrauca četru zaudējumu sēriju mačos, kuros uzvarētājs noskaidrojās izšķirošā seta taibreikā. Pirms tam vācietim bija septiņu uzvaru sērija tādās cīņās.