07.12.2013. 08:49
Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Andris un Juris Šici piektdien Kanādas trasē Vistlerā izcīnīja desmito vietu Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Latvieši braucienos uzrādīja attiecīgi devīto un desmito laiku, summā par 0,505 sekundēm zaudējot uzvaru izcīnījušajiem vāciešiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Ārltam.

Tikmēr Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ierindojās 15.vietā, braucienos uzrādot attiecīgi 18. un 11.laiku. Viņi uzvarētājiem zaudēja 0,930 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem brāļi Šici atkāpušies uz astoto vietu ar 164 punktiem. Tikmēr Gudramovičs/Kalniņš tikuši pie 96 punktiem un pakāpušies uz 17.pozīciju.

Savukārt ļoti neveiksmīgi Pasaules kausa ceturto posmu aizvadīja Latvijas vīriešu komanda. Labākais ar vien 20.rezultātu bija Kristaps Mauriņš, kuram 22.vietā sekoja Inārs Kivlenieks, bet pieredzējušajam Mārtiņam Rubenim 25.pozīcija 31 sportiste konkurencē.

Uzvaru svinēja vācietis Fēliks Lohs, bet Mauriņš viņam piekāpās par 1,171 sekundi.

Pēc četriem posmiem Pasaules kausa kopvērtējumā no Latvijas sportistiem vīriešu konkurencē visaugstāk atrodas Rubenis, kurš ar 104 punktiem pakāpies uz 13.vietu, savukārt divas pozīcijas zemāk seko Mauriņš, kuram par diviem punktiem mazāk. Tikmēr Kivlenieks šīs sezonas gaitā iekrājis 80 punktus un atrodas 22.pozīcijā, bet Artūrs Dārznieka, kurš šī posma Nāciju kausa izcīņas sacensībās nefinišēja, rēķinā septiņi punkti un 47.vieta starp 53 kamaniņu braucējiem.

Sestdien sacensības turpinās sievietes, kur Latviju pārstāvēs vien Elīza Tīruma, un stafetes komandas.

Pēc posma Vistlerā tiks aizvadītas sacensības ASV trasē Pārksitijā. Pēc gadu mijas pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim jeb pirmajos piecos sezonas posmos, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas. Tomēr no vienas valsts nevarēs būt vairāk kā trīs vīri un dāmas, kā arī divas divnieku ekipāžas.

Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pagājušajā sezonā no Latvijas sportistiem Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis un Kivlenieks ieņēma attiecīgi 14. un 15.vietu, dāmām Elīza Tīruma izcīnīja 11.vietu, bet divniekiem brāļi Šici sezonu noslēdza sestajā vietā.

Pavasarī tieši Soču posmā daudzi Latvijas kamaniņu braucēji sasniedza sezonas labākos rezultātus - brāļi Šici izcīnīja vienīgās medaļas individuālajā konkurencē sezonā, ierindojoties trešajā vietā, Rubenis ieņēma piekto vietu kungu konkurencē, savukārt Zirne karjeras otrajās Pasaules kausa sacīkstēs izcīnīja 13.vietu.

Vēl Tīruma Sočos ieņēma astoto vietu, Gudramovičs ar Kalniņu izcīnīja 14.vietu divniekos, savukārt kungu konkurencē Kivlenieks bija 13., bet Mauriņš 20.vietā. Vīru sacensībās Rubenis pēc pirmā brauciena pat bija līderis, bet Mauriņš atradās augstajā sestajā vietā.

Tāpat pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta stafetē. Turklāt brāļi Šici no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļu atgriezās jau piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties