15.12.2012. 14:28
Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien izcīnīja ceturto vietu Siguldā notiekošā Pasaules kausa ceturtā posma divnieku sacensībās.

Latvijas vadošie sportisti pēc pirmā brauciena dalīja ceturto vietu, bet otrajā sasniedza piekto rezultātu, tomēr ar to bija pietiekoši vietas saglabāšanai. Divu braucienu summā Šici no uzvaru izcīnījušajiem vāciešiem Tobiasa Vendla/Tobiasa Ārlta atpalika par 0,570 sekundēm, bet no goda pjedestāla viņi atpalika vien par 0,006 sekundēm.

Otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pirmajā braucienā bija uz kritiena robežas, tomēr sasniedza devīto rezultātu. Arī otrajā braucienā viņi pieļāva kļūdu un uzrādīja devīto rezultātu, šo vietu ieņemot arī summā. Uzvarētājiem Gudramovičs/Kalniņš zaudēja 0,853 sekundes.

Otro vietu šajās sacensībās izcīnīja austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,452 sekundes, bet trešo vietu izcīnījušie Kristians Oberštolcs/Patriks Grūbers no Itālijas Šicus apsteidza vien par 0,006 sekundēm.

Līdz ar to Vendls/Ārlts triumfējuši visos sezonas posmos un kļuvuši par pirmo ekipāžu šajā gadsimtā, kas uzvarējuši četrās sacensībās pēc kārtas.

Pasaules kausa kopvērtējumā pārliecinošā līderpozīcijā ar maksimāli iespējamajiem 400 punktiem ir Vendls/Ārlts, brāļi Šici ar 161 punktu pakāpās uz sesto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš tikuši pie 86 punktiem, kas dod 17.pozīciju.

Pasaules kausa posms Siguldā sestdien sākās ar sieviešu sacensībām, kurās Elīza Tīruma izcīnīja 12.vietu, bet Maija Tīruma ieņēma 16.vietu.

Posms noslēgsies svētdien ar vīriešu sacensībām, kurās Latviju pārstāvēs Mārtiņš Rubenis, Kristaps Mauriņš un Inārs Kivlenieks, kā arī komandu stafetes sacensībām.

Sigulda Pasaules kausa posma sacensības rīko jau 22.reizi. Savu dalību šajās sacensībās bija apstiprinājuši 146 sportisti (55 vīrieši, 35 sievietes un 28 vīriešu divnieku ekipāžas) no 26 valstīm.

Pēc sacensībām Siguldā Pasaules kausa sezonā būs pārtraukums līdz nākamā gada janvārim.

Jau vēstīts, ka šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos.

Pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.

2015.gadā Siguldas trasē risināsies pasaules čempionāts.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933