18.08.2016. 19:45
Par divkārtējo olimpisko čempionu triatlonā kļuva brits Alisters Braunlī, kurš par sešu sekunžu tiesu apsteidza savu jaunāko brāli Džonatanu Braunlī, kurš pirms četriem gadiem ieguva bronzu.

26 gadus vecais Alisters Braunlī pēc peldēšanas pirmā apļa ieņēma ceturto vietu, tobrīdējam līderim zaudējot četras sekundes, bet pēc pirmās disciplīnas maiņas bija devītais – septiņas sekundes aiz līdera. Riteņbraukšanā Alisters Braunlī visu laiku bija vadošajā grupā, un sportisti pa īstam izretojās pēdējā disciplīnā – skriešanā.

Pēc pirmā skriešanas apļa abi brāļi bija viens otram blakus, savukārt par attiecīgi sešām un septiņām sekundēm atpalika francūzis Vensāns Luī un dienvidafrikānis Henrijs Šūmans. Pēc otrā apļa brāļi pārsvaru bija dubultojuši – Šūmans, pakāpies uz trešo vietu, zaudēja 13 sekundes, bet Luī atpalika jau par 21 sekundi.

Pēc otrā apļa Džonatans bija priekšā brālim par vienu sekundi, tomēr distances izskaņā pārāks bija Alisters, kurš pēc trešā apļa Džonatanu apsteidza par 15 sekundēm, bet Šūmans bija jau 38 sekunžu attālumā. Triatlona sacensības sievietēm paredzētas parīt plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.