05.12.2014. 18:20
Latvijas kamaniņu divnieku ekipāža brāļi Andris un Juris Šici piektdien izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa sezonas otrajā posmā, kas norisinās ASV trasē Leikpleisidā.

Latvijas kamaniņu divnieks pirmajā braucienā trasi veica 44,042 sekundēs, kas viņiem ilgu laiku ļāva ieņemt pirmo vietu, taču divas vēlāk startējušās ekipāžas pamanījās brāļus Šicus apsteigt.

Līderi pēc pirmā brauciena ir Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kuri par 0,287 sekundēm apsteidz savus tautiešus Tobiasu Vendlu/Tobiasu Ārltu, kamēr Šici no līderiem pagaidām atpaliek par 0,320 sekundēm.

Latvijas otra divnieku ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotā kritiena Pasaules kausa pirmajā posmā Austrijā šajās sacensībās nepiedalās.

Sacensību turpinājumā divnieki veiks arī otro braucienu.

Kā zināms, Šici dalību šī posma pamatsacensībās bija nodrošinājuši automātiski, tādēļ viņiem ceturtdien Nāciju kausā piedalīties nevajadzēja.

Savukārt vīri sacensības piektdien sāks plkst.19.40.

Pēc tam sestdien tiks aizvadītas sacensības dāmām un komandu stafete.

Kā ziņots, pirmais Pasaules kausa posms aizvadītajā nedēļā Austrijā Latvijas sportistiem neizvērtās pārāk sekmīgs. Dāmām Elīza Tīruma izcīnīja astoto vietu, kamēr 18. un 19.pozīcijā bija attiecīgi Ulla Zirne un Kendija Aparjode. Tikmēr kamaniņu divnieku ekipāža brāļi Andris un Juris Šici pēc neveiksmīga otrā brauciena bija 11.vietā, bet Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš piedzīvoja kritienu un izstājās. Savukārt kungiem nevienam no latviešiem neizdevās aizvadīt divus stabilus braucienus - Inārs Kivlenieks ieņēma 18.vietu, Kristaps Mauriņš sacensībās ierindojās 23.vietā, Artūrs Dārznieks summā palika 26.pozīcijā, bet Latvijas komandas jaunākais dalībnieks Riks Kristens Rozītis pēc pirmā brauciena atradās 18.vietā, tomēr otrajā braucienā krita.

Tāpat Šici izcīnīja ceturto vietu starp divniekiem jaunizveidotajās sprinta sacensībās, bet Tīruma tajās bija piektā, atzīstot vienīgi Vācijas sportistu pārākumu.

Trešais posms nākamajā nedēļā risināsies Kalgari, bet pēc gadu mijas gaidāmi vēl seši posmi. Savukārt šīs sezonas svarīgākās sacensības būs pasaules čempionāts, kas 14. un 15.februārī notiks Siguldā.