02.01.2016. 10:22
Aizvadītajā naktī tika izspēlēta pirmspēdējā NCAA koledžu fubola Kausu sezonas kārta un tajā komandas cīnījās par prestižākajām sezonas trofejām, tiesa, šoreiz sīvās cīņa izpalika.

Lai arī NCAA futbola turnīrā pavisam nesen tika izspēlētas pusfinālcīņas, tas nebūt nenozīmē, ka kausu sezona tuvojas beigām, gluži otrādi – jaunā gada pirmajā dienā, kā jau ierasts, tika izspēlētas vairākas prestižas kausu spēles, kurās tikās šīs sezonas labākās komandas.

Pirmie cīņā par prestižajiem kausiem, kas vēl nesen tika dēvēti par BCS kausiem, devās iepriekšējās sezonas čempioni Ohaio štata komanda, kuriem pretī stājās 2013. gada Nacionālo čempionu spēles dalībniece Notrdama. Jāsaka, ka Urbana Maijera vadīā komanda varēja arī šosezon spēlēt izslēgšanas mačos, taču zaudējums pēdējās sekundēs pret Mičiganas štata "Spartans" viņus aizsūtīja, lai arī uz gana prestižu, taču tikai kausu spēli – "Fiesta Bowl".

Abām vienībām gan šis mačs sākās pavisam neveiksmīgi, jo Notrdama jau pirmajā ceturtdaļā zaudēja savu otrās līnijas aizsargu Džeilonu Smitu, kurš bija komandas aizsardzības galvenais balsts. Tomēr, arī Ohaio palika bez sava līdera, jo Džoijs Bosa, arī spēles pirmajā cēlienā, tika noraidīts no laukuma līdz spēles beigām par bīstamu spēka paņēmienu.

Pēc šādiem satricinājumiem labāk atkopās "Buckeyes", precīzāk, viņiem visvairāk palīdzēja pussargs Ezekīls Eliots, kurš tāpat kā Bosa pieteiksies NFL draftam. Pussargs guva 179 jardus un četrus piezemējumus, ar ko bija pilnīgi pietiekoši Notrdamas "Fighting Irish" pieveikšanai.

Interesanti, ka Notrdamas komandā spēlēja divi ASV sportā ļoti pazīstamu tēvu dēli - Torijs Hanters juniors, kura tēvs vēl šo sezonu bija MLB spēlētājs, un Korijs Robinsons, slavenā "Ģenerāļa" Deivida Robinsona dēls. Viņi abi spēlē malējo uzbrucēju pozīcijās un šajā cīņā guva, attiecīgi, 52 un 41 jardu.

"Rose Bowl" spēlē tikās Stenforda un Aiova. Šī cīņa bija interesanta ne tikai komandu dueļa plānā, bet arī tāpēc, ka Stenfordas rindās savu lielisko rekordsezonu noslēgs Kristians Makafrijs, kurš šajā gadā ir pārspējis sezonas laikā gūto jardu rekordu. Arī kausu spēlē Kristians nepievīla un uzstādīja "Rose Bowl" rekordu gūto jardu ziņā – 368 jardi. Tāpat jaunais talants guva divus piezemējumus.

Protams, lai arī cik spoža būtu Makafrija sezona, viņš nebūt nebija vienīgais futbolists uz laukuma, taču jāsaka, ka intriga šajā mačā izpalika, jo Aiova pie saviem pirmajiem punktiem tika vien tad, kad jau paši atradās iedzinējos ar 0:38. Savukārt mača gala rezultāts bija 45:16.

Kevins Hogans, Stenfordas saspēles vadītājs, šo spēli arī var ierakstīt savā aktīvā, jo koledžu futbolista karjeru viņš noslēdz kā uzvarām bagātākais saspēlnieks Stenfordas "Cardinals" vēsturē.

Savukārt "Sugar Bowl" mačā Misisipi "Rebels" ar 48:20 pārspēja Oklahomas štata "Cowboys". Arī šajā mačā kaut cik pieklājīgs mača rezultāts izveidojās tikai otrajā puslaikā, jo vēl trešās ceturtdaļas desmitajā minūtē tablo vēstīja 41:6 par labu "Rebels". Lakvons Tredvels šajā spēlē izcēlās ar trim piezemējumiem. Savukārt Laremijs Tunsils kļuva par pirmo uzbrukuma līnijas spēlētāju pēdējo 20 gadu laikā, kurš kausu spēlēs ir guvis piezemējumu.

Jāpiebilst, ka šajā naktī kausu sezonai faktiski tiks pielikts punkts, jo pēc šīsnakts mačiem koledžu futbolā būs palikusi tikai viena spēle – fināls, kurā, kā jau vakardien ziņojām, spēkiem mērosies divas valsts spēcīgākās komandas, proti, Klemsona un Alabama.