13.12.2013. 16:22
2013.gada Bostonas maratona uzvarētāji etiopietis Lelisa Desisa un kenijiete Rita Džeptū nākamā gada 21.aprīlī apņēmušies aizstāvēt savus titulus, paziņojuši sacensību organizatori.

Desisa šī gada aprīlī izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:10:22, par piecām sekundēm apsteidzot kenijieti Miku Kogo, bet par sešām – savu tautieti Gebregziabheru Gebremariamu.

Džeptū pie panākuma tika salīdzinoši vieglāk – viņa uzvarēja ar rezultātu 2:26:25, bet tuvāko sekotāju etiopieti Meseratu Hailu apsteidza par 33 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja vēl viena kenijiete Šerona Čeropa.

Desisa šogad izcīnīja arī sudraba medaļu pasaules čempionātā, savukārt Džeptū bija ātrākā arī Čikāgas maratonā, kur sasniedza savu personisko rekordu – 2:19:57.

Jāatgādina, ka šogad Bostonas maratonā netālu no finiša zonas nogranda teroristu sarīkots sprādziens (vadošie skrējēji gan bija jau finišējuši), laupot arī vairāku cilvēku dzīvības. Gan Desisa, gan Džeptū šos traģiskos notikumus atceras, bet uz Bostonu dodas, lai apliecinātu, ka "skrējēju saime ir vienota, un pasaule nebaidās". Džeptū atzina, ka uzvara šī gada maratonā nav bijusi tik nozīmīga, kā iespēja palīdzēt upuru un cietušo tuviniekiem.

Izmantotie resursi:IAAF - International Association of Athletics...