13.11.2017. 07:56

Bostonas „Celtics” (12-2) spēli aizvadīja bez Kairija Ērvinga, kurš iepriekšējā mačā guva traumu – viņam konstatēts kaula lūzums, un, lai arī atgriešanās laukumā tiek paredzēta drīz, tā, visticamāk, notiks ar speciālu sejas masku. Savukārt pēc divu spēļu izlaišanas Bostona ierindā sagaidīja atpakaļ centru Elu Horfordu, kurš aizvadīja lielisku maču pret Toronto (7-5). Viņš trāpīja astoņus no deviņiem metieniem no spēles un guva 21 punktu.

Ar Horforda un Ārona Beinsa palīdzību „Celtics” tika pie daudzām atlēkušajām bumbām uzbrukumā, kas palīdzēja kompensēt salīdzinoši pieticīgo metienu precizitāti pirmajā puslaikā (44:49). Toronto tikmēr traumas dēļ palika bez sākumsastāva uzbrucēja Normana Pauela un trešajā ceturtdaļā ielaida 33 punktus, atdodot vadību Bostonai.

Sekoja sīvā cīņā aizvadīta pēdējā ceturtdaļa, kurā arī pēdējās minūtēs pāris punktu vadībā bija Bostona.Potenciālo uzvaras metienu „Raptors” rindās netrāpīja Demārs Derouzens, un bumbu pie sava groza savāca Bostonas debitants Džeisons Teitums, kurš, cenšoties nosargāt bumbu, ar elkoni trāpīja pa zodu pretiniekam, un pēc šīs piezīmes uzbrukumā Toronto saņēma vēl vienu iespēju izglābties. Taču vēlreiz „Celtics” nospēlēja lieliski aizsardzībā pret Derouzenu, kurš vēlreiz kļūdījās, un Bostona varēja svinēt uzvaru ar 95:94.

Bostonai tas bija jau 12. panākums pēc kārtas – iespaidīga sērija, kas turklāt panākta, neskatoties uz daudziem savainojumiem sezonas ievadā. „Celtics” šobrīd ir līgas līdervienība, un tās uzvarā šonakt ar 18 punktiem izcēlās Džeilens Brauns, kamēr Teitumam 13 punkti, bet saspēles vadītājs Markuss Smārts veica deviņas rezultatīvas piespēles. Toronto sastāvā tikmēr Derouzenam 24 punkti ar 22 metieniem no spēles, bet Lietuvas centrs Jons Valančūns daudz nespēlēja un 18 minūtēs guva sešus punktus.

Piekto uzvaru pēc kārtas guvusi „Pistons” (10-3), kas savā laukumā apspēlēja „Heat” (6-7). Detroita veiksmīgajā sezonas sākumā droši var pateikties Tobaiasa Herisa un no Bostonas iemainītā Eivrija Bredlija sniegumam – viņi abi kopā pret Maiami guva 49 punktus. Ierasti pārliecinošu spēli aizvadīja Andrē Dramonds, kuram astoņi punkti un 13 atlēkušās bumbas. Līgas līderi šajā kategorijā Dramonds šosezon vēl nevienā mačā nav sastapis pretinieku, kurš neļautu viņam iegūt mazāk par 12 atlēkušajām bumbām. Viņa pretspēlētājam „Heat” sastāvā Hasanam Vaitsaidam savukārt 20+12.

Kārtējā efektīvā Domanta Saboņa spēle savukārt neglāba „Pacers” (6-8) no zaudējuma Hjūstonai (11-3). Sabonis 23 minūtēs guva 17 punktus (metieni 7/10), 28 punktus pievienoja Viktors Oladipo, bet „Rockets” tik un tā laukumā dominēja un uzvarēja 118:95, trāpot 17 tālmetienus. Neapturams bija Hjūstonas līderis Džeimss Hārdens, kuram 26 punkti un 15 rezultatīvas piespēles, bet „Rockets” centrs Klints Kapela guva 20 punktus un savāca 17 atlēkušās bumbas. Hjūstonai šī bija sestā uzvara pēc kārtas, un komanda ieņem pirmo vietu Rietumos, neskatoties uz to, ka tikai vienu spēli šosezon aizvadījis vasarā iegūtais Kriss Pols.

Mačā pret neveiksmīgi sezonu sākušo „Mavericks” (2-12) šonakt nevarēja piedalīties Karmelo Entonijs, kuram to traucēja darīt muguras sāpes. Bez viņa un sākumsastāva centra Stīvena Adamsa „Thunder” (6-7) tik un tā tika pie drošas uzvaras, kas komandai bija otrā pēdējās sešās spēlēs. Par to parūpējās Pols Džordžs ar 37 punktiem un piecām piespēlēm, nospēlējot 42 minūtes, kamēr Rasels Vestbruks pievienoja 27 punktus. Dalasai ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Herisons Bārnss, bet debitants Deniss Smits sameta 15 punktus. Dirks Novickis tikmēr aizmeta garām visus piecus tālmetienus un maču pabeidza ar sliktāko +/- rādītāju komandā (-21), gūstot tikai piecus punktus.

Izmantotie resursi:The official site of the NBA | NBA.comESPN: The Worldwide Leader in Sports

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]