01.05.2013. 08:00

Neskatoties uz pusfināla atbildes spēles izskaņā diviem ielaistiem vārtiem, par pirmo UEFA Čempionu līgas futbolā finālisti otrdien kļuva iepriekšējo divu sezonu Vācijas čempionvienība Dortmundes Borussia.

Aizvadītajā mačā Borussia ar rezultātu 0:2 (0:0) izbraukumā piekāpās Spānijas komandai Madrides Real, bet ar to bija pietiekami, lai divu spēļu summā svinētu panākumu ar rezultātu 4:3.

Praktiski visu maču iniciatīva piederēja Real komandai, tomēr viesi sekmīgi aizsargāja savus vārtus līdz pat 83.minūtei, kad pēc Krištianu Ronaldu piespēles rezultātu atklāja Karims Benzemā. Pēdējās minūtēs Madrides klubam jau bija ļoti liels spiediens un 88.minūtē Serhio Ramosam izdevās panākt 2:0.

Lai sasniegtu finālu mājiniekiem bija nepieciešami vēl vieni gūtie vārti, tomēr viņiem tas tā arī neizdevās un par pirmo šīs sezonas UEFA Čempionu līgas finālisti kļuva Borussia

Savu pretinieci finālā Dortmundes klubs noskaidros trešdien, kad cits Vācijas klubs Minhenes Bayern izbraukumā sacentīsies ar Spānijas komandu Barcelona. Kā ziņots, pirmajā mačā Bayern savā laukumā uzvarēja negaidīti pārliecinoši ar 4:0.

Borussia un Real komandas savā starpā tikās arī šīs sezonas turnīra apakšgrupas sacensībās, kad Dortmundē pārāki ar 2:1 bija mājinieki, bet Madridē tika fiksēts neizšķirts 2:2.

Dortmundes klubs iepriekš spēlējis vienā Čempionu līgas turnīra finālā, kad 1997.gadā izcīnīja galveno trofeju, bet Real kontā ir 12 finālspēles un deviņi tituli.

Turnīra fināls plānots 25.maijā Vemblija stadionā Londonā.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801