12.04.2017. 21:41

Spēle bija paredzēta jau vakar, bet Dortmundē nograndēja trīs sprādzieni, kas kā ziņots tika vērsti pret ''Borussia''. Netālu esošajam komandas autobusam izbira logi, savainojumus gūstot aizsargam Markam Bartram, kuram lauzta roka. ''Borussia'' preses dienests apstiprinājis, ka spānim jau ir veikta operācija.

Mājiniekiem Dortmundes ''Borussia'' bez Bartras palīdzēt nespēja viena no komandas galvenajām zvaigznēm Marko Roiss, kurš jau kopš marta sākuma laukumā nav rādījies muskuļu traumu dēļ. Tāpat komanda ir bez Mario Gēces, kuram vielmaiņu slimības dēļ sezona jau priekšlaicīgi beigusies. Starp citiem iztrūkstošajiem ir Andrē Širle, Eriks Durms, kā arī Gonzalo Kastro, kuram pāris dienas pirms spēles tika konstatēta pievilcējmuskuļu problēmas. Tikmēr sākumsastāvā atgriezās Svens Benders, kurš gandrīz visu sezonu izlaidis traumu dēļ, savā kontā iekrājot tikai divus mačus, abi pagājušā gada decembrī.

''Monaco'' savukārt devās spēlē bez malējā aizsarga Džibrila Sidibē, kurš šosezon ir ieguvis daudz uzslavu par savu sniegumu laukumā, kamēr diskvalifikācijas dēļ spēli izlaida pussargs Temue Bakajoko, kurš iesita izšķirošos vārtus iepriekšējā kārtā pret Mančestras ''City''.

Dortmundes ''Borussia'': Birki – Ginters, Benders (Sahins 46'), Sokratis – Šmelcers (Pulisičs 46'), Vaigls, Kagava, Piščeks – Gerreiru, Dembelē – Obamejangs

''Monaco'': Subasičs – Radži, Žemersons, Gliks, Turē – Lemārs, Mutinju, Fabinju, Silva (Dirārs 66') – Mbapē, Falkao (Žermens 85')

Kā bija sagaidāms, abas komandas iesāka piesardzīgi, lielu teritoriālo pārsvaru demonstrējot mājiniekiem. Jau pašā sākumā potenciāli bīstamu ''Borussia'' uzbrukumu apturēja poļu aizsargs Kamils Gliks, kurš izcili leca izklupienā. 11. minūtē pirmā spēles bīstamā izdevība bija Ganas bombardierim Pjēram Emerikam Obamejangam, kurš ieguva bumbu ''Monaco'' soda laukumā, bet izdarītais sitiens gāja pāri vārtiem. Momentus vēlāk otrā laukuma pusē Tomass Lemārs saņēma teicamu centrējumu, bet bija gaužām neprecīzs ar galvu.

Drīz pēc tam mājinieku aizsargs Sokratis norāva zemē 18 gadus veco francūzi Kilianu Mbapē, tiesnesim nosvilpjot 11 metru soda sitienu. To neveiksmīgi izpildīja Fabinju, sitot vārtiem garām. ''Borussia'' gan nevarēja priecāties ilgi, jo tikai pāris minūtes vēlāk Lemārs izdarīja precīzu piespēli tieši garām vārtiem komandas biedram Mbapē, kurš bumbu novirzīja mērķī – 0:1. ''Monaco'' talants guva vārtus trešajā Čempionu līgas mačā pēc kārtas. (jāpiemin, ka atkārtojumā varēja redzēt, ka piespēles brīdī Mbapē bija aizmugures stāvoklī)

Pēc ielaistajiem vārtiem mājinieki minimāli pārņēma spēles kontroli, aizsargs Matiass Ginters parādīja savu meistarību un tika garām vairākiem pretspēlētājiem, piespēlējot bumbu Šindži Kagava, kurš gan izcilo iespēju neizmantoja, sitot centimetrus garām ''Monaco'' vārtiem. Vācu klubs varēja kost pirkstos, jo viesi tikai momentus vēlāk veica centrējumu ''Borussia'' soda laukumā, ko Svens Benders neveiksmīgi nobeidza savos vārtos – 0:2. Atgriešanās laukumā izvērsusies par katastrofu šīs spēles aizsargam, kuru varbūt ir pierasts redzēt balsta pussarga pozīcijā.

Otrā puslaika sākumā ''Monaco'' izdevās tikt galā ar vairākiem mājinieku uzbrukumiem, bīstamākajā no tām Usmans Dembelē, saņēmis piespēli viesu soda laukumā, bez ilgas domāšanas bumbu trieca pa vārtiem, bet aizsardzībai izdevās to veiksmīgi bloķēt. ''Borussia'' pat nedomāja par padošanos un tikai dažas minūtes vēlāk veica vēl vienu uzbrukumu, izdarot tik precīzu izspēli, ka Dembelē vajadzēja tikai pielikt kāju, lai iesistu tukšos vārtos no pāris metru attāluma – 1:2, kurš teica, ka viss ir beidzies?

63. minūtē mājiniekiem bija iespēja izlīdzināt rezultātu, bet Obamejanga izdarītais sitiens no gaisa lidoja garām vārtiem, vārtsargs to nekad nebūtu atvairījis. Nepilnas desmit minūtes vēlāk arī Dembelē bija iespēja atzīmēties, bet spēcīgs sitiens tika bloķēts.

Neskatoties uz izteikto ''Borussia'' dominanci otrajā puslaikā, ''Monaco'' bija iespēja rezultātu palielināt, kad Falkao neticami netrāpīja no ļoti tuvas distances. Kolumbietis gan varēja uzelpot, jo Mbapē izmantoja muļķīgu mājinieku aizsardzības kļūdu, pārtverot bumbu un gūstot vārtus - 1:3. Jāpiemin, ka tīnis pirms šiem vārtiem bumbai otrajā puslaikā bija pieskāries tikai vienu reizi.

Lai arī cik sagrauti Dortmundes ''Borussia'' futbolisti varēja justies, viņi zināja, kas jādara un to, ka laiks vēl ir. Kagava soda laukumā prasmīgi apspēlēja aizsargu un sita vārtos - 2:3. Pašās beigās rezultāts varēja tikt pat izlīdzināts, kad Obamejangs ar ārkārtīgi spēcīgu sitienu ar galvu nebija pietiekami precīzs.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009