22.11.2013. 23:56
Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis piektdien kļuva par vakantās pasaules čempiona jostas Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) versijā otrajā smagajā svarā īpašnieku. Briedis pārliecinoši uzveica pieredzējušo čehu bokseri Ļubošu Šudu.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Jau pirmajos raundos aktīvāks bija Briedis, lai gan abi bokseri vairāk pirmajā raundā bija novērotāju lomās. Otrajā un trešajā raundā Latvijas labākais bokseris uzņēma apgriezienus, izdarot vairākus labus sitienus gan pa Šudas korpusu, gan galvu.

Šuda lielākoties darbojās kā otrais numurs, kurš acīmredzami vēlējās redzēt, kā Briedis pagurst, lai pēcāk izmantotu latvieša kļūdas. Tomēr lūzuma punkts pienāca piektajā raundā, kad Šuda pēc labas Brieža sitienu sērijas pakrita, taču spēja piecelties. Pēc tam latvietis turpināja iesākto, bet čehs sagaidīja piektā raunda beigas. Tomēr pēc tam Šuda cīņu vairs nespēja turpināt, un Briedis pirmo reizi Latvijas vēsturē kļuva par pasaules čempionu boksā.

IBA pasaules čempiona josta gan nav starp četrām prestižākajām boksa pasaulē. Aiz vadošajiem četriem tituliem ir vēl septiņas starptautiski atzītas pasaules čempiona jostas, viena no kurām ir arī IBA versijā. Tikai tiekot pie kādas no šīm septiņām jostām un piesakot sevi 12 raundu cīņā, sportists var pretendēt uz cīņu par kādu no četrām prestižākajām jostām.

Savā profesionālajā karjerā, ieskaitot cīņas "Bigger's Better" sacensībās, Briedis ir uzvarējis 22 cīņās, 14 reizes pretinieku nokautējot, un cietis tikai vienu neveiksmi. Otrā smagā svara kategorija ir pēdējā pirms smagsvaru kategorijas, un tieši tajā Briedis plānojis aizvadīt savu turpmāko karjeru.

Tikmēr 37 gadus vecais Šuda karjeras laikā ticis pie 30 uzvarām, no kurām 22 gūtas ar nokautu, vienreiz cīnījies neizšķirti un piedzīvojis astoņus zaudējumus. Čehs 2003.gadā kļuva par Pasaules Boksa asociācijas (WBA) interkontinentālo čempionu, 2006.gadā par Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) interkontinentālo čempionu, bet pirms trim gadiem arī par Eiropas Boksa savienības (EBU) čempionu smagsvariem.Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties