22.11.2013. 07:50
Liepājā šodien risinās populārākā Eiropas boksa komercturnīra "Bigger's Better" posms, kura ietvaros Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis aizvadīs titulcīņu par vakanto pasaules čempiona jostu Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) versijā otrajā smagajā svarā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pasākums Liepājas Olimpiskajā centrā sāksies plkst.21. To tiešraidē būs iespējams vērot kanālā "Eurosport".

Sākotnēji tiks aizvadītas "Bigger's Better" sacensības, kurās mājiniekus pārstāvēs Latvijas smagsvaru čempions Edgars Kalnārs. Šajā posmā astoņi bokseri sacentīsies par galveno balvu - 15 000 ASV dolāriem (7800 latiem) un vietu superfinālā. Bez Kalnāra sacensībās piedalīsies polis Pšemislavs Stepjens, Eidžens Bušmillers no Vācijas, rumānis Ilians Ilje, Lietuvas pārstāvis Sergejs Maslobojevs, ukrainis Dmitrijs Bezuss, Beļģijas pārstāvis Tambve Džeko un Aleksandrs Kartozija no Gruzijas.

Pirmajā kārtā 97,5 kilogramus smagais Kalnārs sacentīsies ar Stepjenu, kurš sver 104 kilogramus, noskaidrojās ceturtdien notikušajā izlozē. Šī dueļa uzvarētājs pusfinālā tiksies ar Maslobojevu vai Bušmilleru.

"Bigger’s Better" ir populārākais boksa komercturnīrs vecajā kontinentā, ko lielā mērā nodrošina tā visu posmu tiešraides "Eurosport" kanālā, tādējādi turnīra posmiem sasniedzot 120 miljonu mājsaimniecību visā pasaulē. Liepājā norisināsies turnīra trešās sezonas noslēdzošais, astotais, posms pirms superfināla.

Kā zināms, pagājušās sezonas "Bigger's Better" finālposms notika Rīgā, bet par uzvarētāju toreiz kļuva tieši Briedis.

Savukārt pēc "Bigger's Better" cīņām ringā dosies Briedis, kurš 12 raundu cīņā spēkosies ar čehu Ļubošu Šudu. Pēc ceturtdien notikušās svēršanās noskaidrojās, ka latvietis sver 90,2 kilogramus, bet viņa oponents ir 89,5 kilogramus smags.

IBA pasaules čempiona josta gan nav starp četrām prestižākajām boksa pasaulē. Aiz vadošajiem četriem tituliem ir vēl septiņas starptautiski atzītas pasaules čempiona jostas, viena no kurām ir arī IBA versijā. Tikai tiekot pie kādas no šīm septiņām jostām un piesakot sevi 12 raundu cīņā, sportists var pretendēt uz cīņu par kādu no četrām prestižākajām jostām.

Savā profesionālajā karjerā, ieskaitot cīņas "Bigger's Better" sacensībās, Briedis ir uzvarējis 21 cīņā, 14 reizes pretinieku nokautējot, un cietis tikai vienu neveiksmi. Otrā smagā svara kategorija ir pēdējā pirms smagsvaru kategorijas, un tieši tajā Briedis plānojis aizvadīt savu turpmāko karjeru.

Tikmēr Šuda karjeras laikā ticis pie 30 uzvarām, no kurām 22 gūtas ar nokautu, vienreiz cīnījies neizšķirti un piedzīvojis septiņus zaudējumus. Čehs 2003.gadā kļuva par Pasaules Boksa asociācijas (WBA) interkontinentālo čempionu, 2006.gadā par Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) interkontinentālo čempionu, bet pirms trim gadiem arī par Eiropas Boksa savienības (EBU) čempionu smagsvariem.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties