02.07.2014. 11:33
Eiropas čempionāta pirmajā finālposmā spīdvejā 6. jūlijā Gistrovas mototrekā Vācijā būs divi Latvijas pārstāvji - Andžejs Ļebedevs jau iepriekš saņēma wild card uz visiem četriem finālposmiem (tāpat kā šā gada GP seriāla pirmā posma uzvarētājs vācietis Martins Smolinskis), bet Maksims Bogdanovs, būdams pirmais rezervists, pirmajā finālposmā aizstās Grigoriju Lagutu, kurš savainojuma dēļ nevarēs piedalīties.

Andžejs Ļebedevs visos finālposmos startēs ar 169. numuru un 1. finālposmā Gistrovā viņam ielozēts 14. kārtas numurs, kas nozīmē, ka savā pirmajā braucienā Andžejs tiksies ar pagājušā gada GP seriāla pēdējā posma uzvarētāju poli Adrianu Miedziņski, 2011. gada pasaules vicečempionu zviedru Andreasu Junsonu un horvātu Juricu Pavliču.Maksimam Bogdanovam 1. finālposmā būs 21. numurs un viņam ielozēts 2. kārtas numurs - pirmajā braucienā jāstartē kopā ar leģendāro poli Tomašu Gollobu, pašreizējo Eiropas čempionu slovāku Martinu Vaculiku un mājinieku Kristianu Hefenbroku.Starp finālposmu rezervistiem ir arī Ķasts Puodžuks, kurš rezervistu sarakstā ir trešais - aiz Bogdanova un čeha Jozefa Franca.Eiropas čempionāta līmenis ar katru gadu aug un šosezon tas vairs gandrīz neatpaliek no GP posmiem - bez jau minētajiem mūsējo konkurentiem startē vēl arī tādi spīdveja meistari kā trīskārtējais pasaules čempions dānis Nikijs Pedersens, Emīls Saifutdinovs, poļi Janušs Kolodzejs un Patriks Dudeks, dānis Peters Kildemands (nupet GP posmā Kopenhāgenā brauca finālā), jau minētais Grigorijs Laguta, Martins Smolinskis...Otrais finālposms risināsies 20. jūlijā Toljati (Krievija), trešais - 9. augustā Holstedā (Dānija) un ceturtais - Čenstohovā (Polija). Visus finālposmus tiešraidē rādīs Eurosport TV.

Andžejs Ļebedevs otrdien aizvadīja savu trešo maču Zviedrijas spīdveja Elitserien čempionātā un palīdzēja "Rospiggarna Hallstavik" komandai savā mototrekā ar 50:40 pārspēt "Indianerna Kumla". 9. braucienā Ļebedevs finišēja trešais un kopā ar Jūnasu Davidsonu atveda 4:2 uzvaru (apsteidza Antonio Lindbeku), panākot savai komandai 10 punktu pārsvaru (32:22), bet 12. braucienā Andžejs atkal bija trešais, kopā ar somu Timo Lahti atkal atvedot 4:2 uzvaru (apsteidza vienu no viesu līderiem poli Pjotru Protaseviču) un panākot jau 14 punktu pārsvaru - 43:29. Šie Andžejam bija vienīgie divi punkti četros braucienos, taču svarīgi punkti. Zviedrijas Elitserien čempionāts šosezon līmeņa ziņā jau gandrīz pielīdzināms pasaules klubu spīdveja spēcīgākajai līgai Polijas Ekstraliga un tajā bruac praktiski visa pasaules spīdveja elite (viesu rindās, piemēram, bija arī pagājušā gada trešās vietas ieguvējs GP seriālā un nesenā Dānijas GP uzvarētājs dānis Nīlss Kristians Iversens, Fredriks Lindgrens un dānis Kenets Bjerre, bet mājiniekiem - Andreass Junsons un anglis Kriss Hariss).Pēc šīs uzvaras "Rospiggarna Hallstavik" turnīra tabulā dala 1. vietu ar "Elit Vetlanda" - abām komandām ir pa 14 punktiem.Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties