31.10.2017. 15:13

Starptautiskās riteņbraukšanas sacensību sezonas noslēgumā vadošās pasaules tūres un profesionālās kontinentālās komandas savus sastāvus 2018. gada sezonai jau praktiski nokomplektējušas. Tikmēr lielā daļā kontinentālo vienību sastāvu komplektēšana ir procesā.

Oficiāli kļuvis zināms, ka leģionāra gaitas pirmo reizi karjerā uzsāks 25 gadus vecais Dobeles riteņbraukšanas skolas audzēknis Māris Bogdanovičs. Viens no Baltijas mēroga labākajiem sprinteriem noslēdzis viena gada līgumu ar UCI kontinentālo vienību "Amore & Vita – Selle SMP presented by Fondriest", kas oficiāli reģistrēta Albānijā, bet komandas vadība un bāze atrodas Itālijā.

Šajā sezonā "Amore & Vita – Selle SMP presented by Fondriest" vienības sportisti startēja prestižos UCI kategorijas 1. un HC kategoriju velobraucienos Itālijā, Francijā, Spānijā, ASV un Šveicē. Lielāko uzvaru komandas riteņbraucēji izcīnījuši "Marco Pantani Memorial" velobraucienā (UCI 1.1 kategorija), kurā triumfēja Marko Zamparella. Arī nākamajā sezonā komandai plānoti starti dažāda mēroga UCI HC un 1. kategorijas velobraucienos Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Māra Bogdanoviča komentārs: "Esmu patiesi gandarīts pievienoties "Amore & Vita – Selle SMP presented by Fondriest" komandai, kas ir vienība ar dziļām tradīcijām. Darīšu visu iespējamo, lai apliecinātu sevi jaunās vienības sastāvā sprinta finišos, kā arī dotu ieguldījumu komandas kopējām interesēm. Komanda nākamajā sezonā plāno startēt augsta mēroga sacensībās, kas arī man būs lieliska pieredze un iespējas sevi parādīt no labākās puses. Vēlos teikt lielu paldies "Rietumu banka – Rīga" komandas sportistiem, apkalpei un vadībai par aizvadītajām divām sezonām, kas bija labākās līdzšinējā karjerā!"

Māris Bogdanovičs savas karjeras laikā pārstāvējis divas UCI kontinentālās riteņbraukšanas komandas – "Alpha Baltic/ Maratoni.lv" un "Rietumu banka – Rīga”" Savu līdz šim vienīgo UCI 1. kategorijas velobraucienu posmu uzvaru dobelnieks izcīnīja šī gada septembrī, kad triumfēja Ķīnas daudzdienu velobrauciena noslēdzošajā posmā. "Rietumu banka – Rīga" komandas sastāvā Bogdanovičs izcīnījis kopumā astoņus UCI kategorijas goda pjedestālus. 2016. gada sezonā latvietis triumfēja "Baltic Chain tour" kopvērtējumā.

Izmantotie resursi:lrf.lvLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties