02.06.2015. 09:56

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Līdz šim vadošās valstis bobslejā un arī skeletonā varēja startēt ar trim ekipāžām vai braucējiem. Šādu iespēju aizvadītajā sezonā izmantoja arī Latvija, kad pasaules čempionātā Vinterbergā (Vācija) divnieku sacensībās startēja trīs Latvijas ekipāžas. Oskara Melbārža un Daumanta Dreiškena divnieks bija otrais, Uģis Žaļims ar Intaru Dambi bija sestie, bet Oskars Ķibermanis ar Vairi Leibomu astotie.

Šī bija pirmā reize, kad trīs Latvijas ekipāžas pasaules čempionātā iekļuva labāko desmitniekā.

Līdzīgas izmaiņas skars arī skeletonu. Pārmaiņas neattieksies uz Pasaules kausa posmiem, kur joprojām labākās valstis varēs pieteikt pa trim ekipāžām kā divniekos, tā četriniekos, tāpat pa trīs dalībniekiem no valsts varēs startēt skeletonā.

Izmaiņas veiktas, domājot par iespēju nākotnē olimpiskajā programmā ieviest sacensības arī sieviešu bobsleja četriniekiem. FIBT kongresā arī apstiprināja, ka 2016. gada pasaules čempionāts no 8. līdz 21. februārim norisināsies Īglsas trasē (Austrijā). Pasaules kausa sezona sāksies novembrī un tajā būs posmi Altenbergā, Vinterbergā, Kēnigszē (visas Vācija), Leikplesidā, Pārksitijā (abas ASV), Vistlerā (Kanāda) un Sanktmoricā (Šveice).

Savukārt nākamgad no 29. februāra līdz 8. martam notiks 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu bobsleja un skeletona trases homogolācija, uz kuru tiks uzaicināti arī vairāku valstu sportisti, lai dotu atsauksmes par jaunuzcelto trasi.

 Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties