02.06.2015. 10:37
Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (FIBT) pirmdien savā gadskārtējā kongresā, kas norisinās Beļģijas pilsētā Ģentē, lēma, ka, sākot ar 2017. gada pasaules čempionātu un 2018. gada olimpiskajām spēlēm, katru valsti varēs pārstāvēt tikai pa divām ekipāžām vai diviem braucējiem.

  • Sprinteris Arājs gatavojas vēlreiz izmēģināt spēkus bobslejā vakar
  • Par sasniegumiem bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā piešķir 345 457 eiro 2015. g. 24. marts

Līdz šim vadošās valstis bobslejā un arī skeletonā varēja startēt ar trim ekipāžām vai braucējiem. Šādu iespēju aizvadītajā sezonā izmantoja arī Latvija, kad pasaules čempionātā Vinterbergā (Vācija) divnieku sacensībās startēja trīs Latvijas ekipāžas. Oskara Melbārža un Daumanta Dreiškena divnieks bija otrais, Uģis Žaļims ar Intaru Dambi bija sestie, bet Oskars Ķibermanis ar Vairi Leibomu astotie. Šī bija pirmā reize, kad trīs Latvijas ekipāžas pasaules čempionātā iekļuva labāko desmitniekā.

Līdzīgas izmaiņas skars arī skeletonu. Pārmaiņas neattieksies uz Pasaules kausa posmiem, kur joprojām labākās valstis varēs pieteikt pa trim ekipāžām kā divniekos, tā četriniekos, tāpat pa trīs dalībniekiem no valsts varēs startēt skeletonā.

Izmaiņas veiktas, domājot par iespēju nākotnē olimpiskajā programmā ieviest sacensības arī sieviešu bobsleja četriniekiem.

FIBT kongresā arī apstiprināja, ka 2016. gada pasaules čempionāts no 8. līdz 21. februārim norisināsies Īglsas trasē (Austrijā). Pasaules kausa sezona sāksies novembrī, un tajā būs posmi Altenbergā, Vinterbergā, Kēnigszē (visas Vācija), Leikplesidā, Pārksitijā (abas ASV), Vistlerā (Kanāda) un Sanktmoricā (Šveice).

Savukārt nākamgad no 29. februāra līdz 8. martam notiks 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu bobsleja un skeletona trases homogolācija, uz kuru tiks uzaicināti arī vairāku valstu sportisti, lai dotu atsauksmes par jaunuzcelto trasi.Daugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties