27.05.2013. 12:38

Nedēļas nogalē Čehijas pilsētā Nove Mesto norisinājās UCI Pasaules kausa izcīņas otrais posms MTB krosā. Sekmīgi sacensībās startēja Latvijas sportisti. Junioru konkurencē augsto 19. vietu izcīnīja cēsinieks Mārtiņš Blūms, bet U 23 grupā labākais no latviešiem bija Pēteris Janevics, kuram 54. pozīcija.

Pēc aizvadītā pasaules kausa posma MTB krosā Vācijā, vadošies kalnu riteņbraucēji, viņu vidū arī četri latvieši, devās uz Čehiju, lai tur esošajā Nove Mesto kalnu pilsētiņā aizvadītu UCI Pasaules kausa izcīņas MTB krosā otro posmu. Sacensību dalībniekiem bija sagatavota tehniski sarežģīta trase Tatru kalnu apvidū. Riteņbraucējiem bija jāpievar mālaini dubļu kāpumi, akmeņaini un stāvi nobraucieni, kā arī lēcieni. Tas viss no dalībniekiem prasīja ne vien izturību, bet arī lielu fizisko spēku.

Junioru konkurencē Latvijas izlasi pārstāvēja „ZZK” komandas Cēsu riteņbraucējs Mārtiņs Blūms, kurš pēdējos gados piedzīvojis strauju progresu, kļūstot par šobrīd spēcīgāko Latvijas junioru. Jau pirms nedēļas Blūms pierādīja, ka spēj sekmīgi cīnīties ar vadošajiem citu valstu MTB braucējiem, par spīti kritienam aizcīnoties līdz 41. vietai. Čehijā Blūmam veicās vēl labāk. Latvietis 20 kilometrus garajā un ļoti sarežģītajā trasē godam turējās labāko 30 sportistu vidū, bet finišēja augstajā 19. vietā, finišēdams kopā ar labāko Čehijas junioru Janu Vastlu. Arī Čehijā par junioru grupas uzvarētāju kļuva Francijas pārstāvis Rafaels Gaī, kuram Blūms zaudēja četras minūtes un 20 sekundes.

U-23 konkurencē Latviju sarežģītājā distancē pārstāvēja 12. klases skolēni Pēteris Janevics („NN Sporta klubs”) un Arnis Pētersons („ZZK”), kā arī Matīss Preimanis („Alpha Baltic/ Unitymarathon.com”). Gan Pētersonam, gan arī Janevicam šobrīd paralēli treniņiem liela uzmanība jāvelta arī mācībām, jo abi sportisti šogad beidz 12. klasi. U-23 grupas dalībniekiem bija jāveic 24,2 kilometru gara distance. Mūsu sportistiem bija jāstartē no beidzamajiem boksiem, kas ievērojami aprūgtināja apdzīšanu, jo trase bija ļoti šaura. Vislabāk no latviešiem veicās Pēterim Janevicam, kurš 123 braucēju konkurencē aizcīnījās līdz 54. vietai. Matīss Preimanis un Arnis Pētersons smagajā distancē ierindojās attiecīgi 71. un 84. vietā. Pasaules kausa izcīņas trešais posms no 13. līdz 16. jūnijam norisināsies Itālijā.

Izmantotie resursi:lrf.lv