31.01.2015. 09:28
Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms piektdien guva 16 punktus ULEB Eirolīgas turnīra otrā posma - "Top 16" sacensību - piektās kārtas mačā, palīdzot Grieķijas grandam Atēnu Panathinaikos savā laukumā ar 86:75 (19:11, 23:16, 23:19, 21:29) apspēlēt Turcijas komandu Stambulas Galatasaray Liv Hospital.

Laukuma saimnieki jau ar mača sākumu ņēma iniciatīvu savās rokās, pirmo astoņu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 17:9, bet pirmo puslaiku noslēdzot jau ar 42:27 sev par labu. Viesi no Turcijas turpināja spēlēt neveiksmīgi un otrajā puslaikā nespēja pa īstam iesaistīties cīņā par uzvaru, lai gan pēdējās pamatlaika minūtēs spēja atgūt vairākus punktus.

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas trīs sekundes, tieši Blūmam bija uzticēts veikt pēdējo metienu, kuru viņš arī izmantoja, realizējot tālmetienu un uzstādot šīs cīņas galarezultātu.

Blūms šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā iemeta abus divpunktu metienus un četrus no septiņiem trīspunktniekiem. Tāpat latvieša rēķinā trīs atlēkušās bumbas, viena kļūdas, divas rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva iekrāt 15 efektivitātes punktus.

Blūms bija Panathinaikos rezultatīvākais basketbolists šajā cīņā.

Pārliecinošu neveiksmi tikmēr cietusi savainotā latvieša Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris, kas izbraukumā ar 72:89 (13:29, 20:22, 20:16, 19:22) piekāpās Barcelona vienībai no Spānijas.

Panathinaikos kontā piecās spēlēs ir trīs panākumi, kas dod ceturto vietu E apakšgrupā, kamēr Žalgiris ar vienu panākumu ir pēdējie - astotie.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas bija sadalītas četrās grupās, aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificējās katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.