03.11.2013. 17:22
Svētdien VTB Vienotajā Basketbola līgā Jāņa Blūma pārstāvētā "Astana" viesos ar rezultātu 79:80 atzina "Azovmash" pārākumu, savukārt Gundara Vētras un Mārtiņa Zībarta vadītā Sanktpēterburgas "Spartak" mājās ar 84:72 apspēlēja Viļņas "Lietuvos Rytas", tiekot pie pirmās uzvaras sezonā.

"Astana" spēli sāka krietni labāk, ieguva pat 11 punktu pārsvaru, taču to nespēja noturēt, un risinājās līdzīga cīņa. 22 sekundes pirms mača beigām amerikāņu aizsargs Deriks Lovs iemeta izšķirošos un uzvaru nesošos divus punktus. "Azovmash" svinēja panākumu ar rezultātu 80:79. Abām komandām nu ir vienāda bilance - divas uzvaras un divi zaudējumi.

Jānis Blūms Astanas komandas rindās laukumā devās uz maiņu, spēlēja 18 minūtes un septiņas sekundes, guva četrus punktus (2p. 2/3, 3p. 0/3), izprovocēja divas piezīmes, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu un saņēma vienu piezīmi.

Rezultatīvākie "Azovmash" komandā bija Maksims Pustozvonovs un Daniels Kikerts, kuriem pa 16 punktiem, Kikertam arī septiņas bumbas zem groziem. Kolmenam Kolinsam desmit punkti un 12 bumbas. Astanas labā 21 punktu iemeta Deivids Saimons, kuram arī astoņas bumbas, bet serbam Branko Cvetkovičam 20 punkti.

Pie pirmās uzvaras sezonā tika Gundara Vētras un Mārtiņa Zībarta trenētais Sanktpēterburgas "Spartak", mājās pieveica Viļņas "Lietuvos Rytas". "Spartak" aizgāja priekšā otrās ceturtdaļas vidū un tā arī turējās priekšā visu maču. Piecas minūtes pirms beigām "Rytas" pietuvojās divu punktu attālumā (59:61), tomēr izskaņu atkal sekmīgāk spēlēja mājinieki - 84:72.

Uzvarētāju labā 21 punkts un 13 bumbas Bulgārijas izlases amerikāņu spēka uzbrucējam Džeredam Viljamam Homanam, bet 18 punkti un septiņas bumbas Jaroslavam Koroļevam. "Rytas" nelīdzēja ne 15 Renalda Seibuša punkti, ne 14 14 Darjusa Songailas gūtie punkti.