04.05.2014. 21:00

Astotdaļfināla otrajā mačā «Astana» izbraukumā ar 68:76 (19:27, 16:15, 12:15, 21:19) piekāpās Krievijas klubam «Ņižņij Novgorod», sērijā līdz divām uzvarām ciešot neveiksmi ar 0-2.

Blūms šajā mačā laukumā pavadīja tieši 21 minūti, kuru laikā guva 15 punktus. Latvietis realizēja visus trīs divpunktu metienus, trīs no pieciem tālmetieniem, taču netrāpīja nevienu no abiem soda metieniem.

Tāpat latvieša rēķinā trīs piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un divas kļūdas.

«Ņižņij Novgorod» basketbolisti ceturtdaļfinālā tiksies ar Krievijas klubu Maskavas apgabala «Himki», kas grupu turnīrā uzvarēja visos 18 mačos.

Līdz ar to Blūmam sezona ir noslēgusies, jo «Astana» komanda ir noslēgusi savu dalību arī citos turnīros. Aprīlī klubs trešo reizi kļuva par Kazahstānas čempioni, kā arī iepriekš izcīnīja valsts kausu.

Blūms šosezon VTB līgas regulārajā turnīrā piedalījās visās 18 kluba spēlēs, caurmērā katrā no cīņām izceļoties ar 10,2 punktiem, 1,9 atlēkušajām bumbām un 1,8 rezultatīvām piespēlēm. Savukārt divās astotdaļfināla spēlēs Blūma rēķinā vidēji gūti deviņi punkti.

Tikmēr VTB līgas ceturtdaļfinālā iekļuvusi Samāras «Krasnije kriļja» komanda no Krievijas, kas svētdien atbildes mačā ar 101:90 (15:24, 30:19, 21: 23, 35:24) savā laukumā pieveica citu krievu klubu Krasnojarskas «Jeņisej», sērijā triumfējot ar 2-0.

Ceturtdaļfinālā «Krasnije kriļja» tiksies ar Kazaņas «Unics» komandu.

Citā astotdaļfināla duelī Gundara Vētras trenētā Sanktpēterburgas «Spartak» komanda ar 1-0 uzvar Ļubercu «Triumf», bet sestdien vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» vienība, kas ar 2-0 pieveica Volgogradas «Krasnij oktjabr». Turnīra turpinājumā šo vienību gaida spēkošanās pret Krievijas spēcīgāko vienību Maskavas CSKA.

Izslēgšanas spēlēm būtu kvalificējusies Ukrainas komanda «Doņeck», tomēr valstī valdošās situācijas dēļ tā izstājās no turnīra.

Kā ziņots, Latvijas čempionvienība «VEF Rīga» ieņēma septīto vietu apakšgrupā, nekvalificējoties izslēgšanas turnīram.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222