22.01.2015. 23:34
Ceturtdien, 22. janvārī, "Turkish Airlines" Eirolīgā notika četras spēles. Jānis Blūms trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē iemeta "buzzer-beater" divpunktnieku, bet Atēnu "Panathinaikos" viesos pārliecinoši zaudēja "Real Madrid" ar rezultātu 65:83.

Dažādu savainojumu dēļ uz Madridi nebrauca četri “Panathinaikos” spēlētāji, tai skaitā Papas, Mavrokefalidis un Bohoridis. Ceturtdien laukumā negāja arī Koniaris, Diamantakos un Papajanis, tādējādi Dušana Ivanoviča rotācijā palika astoņi basketbolisti.

“Real” izmantoja “Panathinaikos” problēmas, apkarojot grieķu aizsardzību ar tikpat negantu pretinieku nogurdināšanu. Cīņas laikā “baltie” pārķēra sešas reizes vairāk bumbu (12-2) un izprovocēja 22 kļūdas, radot daudzas iespējas ātrajiem uzbrukumiem. Kā zināms, “Real” pāreja uzbrukumā ir viena no labākajām pasaulē un nepievīla madridiešus arī šoreiz.

Pablo Laso komanda uzvarēja visās četrās ceturtdaļās. Puslaikā “Real” pārsvars sasniedza 10 punktu atzīmi – 39:29, savukārt pēdējā ceturtdaļā tika gandrīz dubultots. Pusstundas izskaņā Madrides bēgšanu aizkavēja Jānis Blūms, pēc kolēģa tālmetiena lēcienā pielabojot bumbas kustību grozā – 60:48. Pēdējās desmit minūtēs “Real” izdevās sekmīgs izrāviens un madridieši svinēja ceturto panākumu “Top 16” turnīrā.

Jānis Blūms 22:34 minūtēs guva astoņus punktus (2p 1/1, 3p 2/5), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi kļūdījās, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 5.

Real Madrid – Panathinaikos 83:65 (20:14, 19:15, 21:19, 23:17)Real: Reyes 18 (9ab), Fernandez 15 (5rp), Llull 14, Rodriguez 10 (7rp), Nocioni 9, Carroll 8, M. Slaughter 5, Rivers 2, Bourousis 2, Maciulis, Ayon (4ab), Campazzo.PAO: Batista 15 (9ab), AJ Slaughter 12 (7ab), Fotsis 9, Gist 9, Blūms 8, Diamantidis 6 (5ab, 7rp), Nelson 6, Charalampopoulos.