01.05.2017. 17:31

Zenit: Markovičs, Hārpers, Karasjovs, Mbakve, VaitsVEF: Gadijs, Šķēle, Labucks, Mejeris, Meiers

Rīdzinieku ārējās līnijas spēlētājiem, izņemot Arnu Labucku, neizdevās labs sākums. VEF aizsargi zaudēja daudzas divcīņas un nevarēja trāpīt no spēles, kamēr “Zenit” mazie spēlētaji bija daudz precīzāki. Sergejs Karasjovs realizēja pāris tālmetienu, tuvāk grozam rezultatīvs bija Stefans Markovičs. Garajā galā cīņa bija līdzvērtīgāka, taču vairākas reizes pretinieki palika neatbloķēti un guva otrās iespējas punktus. Pēc pirmās ceturtdaļas mīnus vienpadsmit – 15:26.

Sešpadsmitajā minūtē “Zenit” basketbolisti aizbēga jau 15 punktu attālumā – 23:38. Šajā brīdī sākās VEF uzbrukuma renesanse. Atspēlēšanās arhitekts bija neviens cits kā kapteinis Jānis Blūms. Otrajā ceturtdaļā viņš iemeta 3 no 4 tālmetieniem un guva 10 punktus. Pāris sekmīgas epizodes uzbrukuma noslēgumos sanāca Krisam Ričardam, rēķinu atklāja vēl vairāki spēlētāji – 41:50. Rezultāts varēja būt arī labvēlīgāks, ja ne VEF briesmīgā precizitāte brīvmetienos – rīdzinieki puslaikā realizēja tikai 6 no 16 mēģinājumiem. Mājiniekiem negāja diži labāk.

Otrā puslaika sākumā VEF sāka izjust piezīmju problēmas – ceturto reizi pārkāpums tika nosvilpts centra spēlētājām Mārtiņam Meieram. Efekts bija negatīvs, jo pretinieku garie spēlētāji atkal vairākas reizes palika neatbloķēti. Meiers atgriezās un 27. minūtē saņēma piekto piezīmi, kamēr “Zenit” panāca jau 18 punktu pārsvaru – 51:69. Grūtības lika VEF spēlētājiem mobilizēties. Arnolds Helmanis un Armands Šķēle iemeta pa tālmetienam, divus punktus ar sodu guva Iļja Gromovs un “Zenit” pārsvars dažos mirkļos saruka uz pusi – 62:71. Pēdējo grozu pusstundā tomēr guva Stefans Markovičs – 62:73.

Izšķirošās ceturtdaļas ievadā “Zenit” atjaunoja 16 punktu pārsvaru – 64:80. VEF nedaudz atguvās, pateicoties Blūmam. Kapteinis disbalansā iemeta sev raksturīgu tālmetienu, lēciena laikā tika kavēts un realizēja arī brīvmetienu – 68:80. Nākamajā uzbrukumā ar tālmetienu izcēlās Abdula Gadijs – 71:82. Mejeris iemeta no apakšas, Ričards realizēja vēl vienu trīspunktnieku un 35. minūtē intriga tika atjaunota – 76:83. Pēc brīža svārsts noliecās uz pretējo pusi. Hārpers no stūra iemeta tālmetienu ar atsitienu pret vairogu, uzreiz pēc tam atņēma bumbu Gadijam un ātrājā izrāvienā trieca bumbu grozā no augšas – 76:90. Spēles pēdējās minūtes pagāja salīdzinoši mierīgā gaisotnē.

Zenit – VEF Rīga 93:81 (26:15, 24:26, 23:21, 20:19)Zenit: Vaits 18 (9ab), Hārpers 15 (4rp), Karasjovs 14, Markovičs 13 (5ab, 11rp), Tūlsons 12, Timma 9 (2p 1/2, 3p 2/6, 1p 1/4), Mbakve 4 (10ab), Puškovs 4, Vaļijevs 3, Vihrovs 1, Sergejevs; Desjatņikovs.VEF: Blūms 16 (3p 4/7), Mejeris 12 (8ab), Labucks 8, Ričards 8, Šķēle 7 (7rp), Antrops 7, Gadijs 6, Gromovs 5 (8ab), Helmanis 5, Meiers 4 (5pp), Gordons 3, Hāzners.Tiesneši: Roberts Vikļickis (Čehija), Tomislavs Hordovs (Horvātija), Aleksandrs Sirica (Baltkrievija).Komisārs Sergejs Fomins.

Metieni no spēles: 33/66 vs 28/652p: 23/42 vs 16/363p: 10/24 vs 12/291p: 17/28 vs 13/30AB: 42 (17/25) vs 41 (19/22)RP: 23 vs 19Kļ.: 15 vs 17PB: 6 vs 7BM: 7 vs 2Personiskās piezīmes: 26 vs 27Starta piecinieki: 64 vs 37Rezerves: 29 vs 44