07.12.2013. 19:07
Latvijas valstsvienības kapteiņa Jāņa Blūma pārstāvētā "Astana" sestdien VTB Vienotās Basketbola līgas B grupā piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas, izbraukumā ar rezultātu 75:96 atzīstot grupas līderes Maskavas apgabala "Khimki" pārākumu.

Trīs ceturtdaļas laukumā risinājās līdzīga cīņa, taču pēdējās desmit minūtēs "Khimki" ieslēdza citus apgriezienus, veicot izšķirošo izrāvienu. Beigās Astanas komandai nācās samierināties ar rezultāta starpības ziņā pamatīgu zaudējumu - 75:96. Tā bija "Astana" piektā neveiksme pēc kārtas, un pirmā spēle jaunā galvenā trenera Aleksandra Trifunoviča vadībā.

Jānis Blūms laukumā devās uz maiņu, spēlēja nepilnas 15 minūtes, guva piecus punktus (2p. 1/1, 3p. 0/6, s.m. 3/3), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izprovocēja divas piezīmes, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un pārkāpa noteikumus vienu reizi.

Pa 14 punktiem zaudētāju labā guva Džerijs Džonsons, Loniels Rašs un Branko Cvetkovičs, bet "Khimki" uzvaru ar 16 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm kaldināja Marko Popovičs.

"Astana" ar divām uzvarām un sešiem zaudējumiem ieņem pēdējo desmito vietu grupā. Nākamo spēli Blūma komandai jāaizvada nākamsvētdien mājās pret Rīgas VEF.

Citā B grupas spēlē, līgas novembra MVP Korijam Higinsam gūstot 34 punktus, Ļubercu "Triumph" mājās ar 80:71 apspēlēja "Cmoki Minsk". Ļubercu komandai tā bija ceturtā uzvara, kamēr Minskai ceturtais zaudējums. Turnīra tabulā šobrīd četrām komandām, tostarp Rīgas VEF, ir vienāda bilance (4-4).