12.01.2014. 19:50
Svētdien, 12. janvārī, VTB līgā basketbolā notiek septiņas spēles. Jāņa Blūma pārstāvētie Kazahstānas meistari “Astana” savā laukumā zaudēja trīskārtējiem līgas čempioniem Maskavas CSKA.

Gadu sākuši ar uzvarām pār Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”, Rīgas VEF un Kauņas “Žalgiri”, maskavieši svētdien viesojās Kazahstānas galvaspilsētā. Pirmā apļa spēlē CSKA pieveica konkurentus ar astoņpadsmit punktu pārsvaru – 72:54. Līdzīgi spēku samēri bija novērojami arī svētdien, tāpēc Astanas “tīģeriem” nācās atzīt viesu pārākumu ar rezultātu 69:88 (20:24, 14:18, 17:24, 18:22).

Jānis Blūms sekmīgi uzbruka perimetrā, kā arī vairākās reizes devās agresīvos garāmgājienos, piespiežot viesiem pārkāpt noteikumus. Aizsargs 25:19 minūtēs sameta 10 punktus (3p 2/3, 1p 4/4), izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, saņēma divas personiskās piezīmes un izprovocēja divus pārkāpumus.

CSKA aizsargi Fridzons, Džeksons un Teodosičs sameta attiecīgi 14, 11 un 8 punktus. Par rezultatīvāko vīru Maskavas sastāvā kļuva centra spēlētājs Nenads Krstičs, kurš guva 20 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Astanas spēles otrajā aplī: viesos pret “Triumf” (1-1, +18), mājās pret CSKA (0-2, -37), izbraukumā pret “Krasnije Kriļja” (+3), savā laukumā pret “Krasnij Oktjabr” (-15), mājās pret “Azovmash” (-1), savā laukumā pret “Himki” (-21), mājās pret “Cmoki Minsk” (-14), viesos pret “Neptūnas” (-2), izbraukumā pret VEF (+8).

Gundara Vētras un Mārtiņa Zībarta trenētais Sanktpēterburgas ar uzviju revanšējās Polijas vicečempioniem par pirmajā aplī ciesto zaudējumu. Pirms trīs mēnešiem Turovas basketbolisti izrādījās pārāki ar 77:65, taču savstarpējo spēļu summā “Spartak” nodrošināja +13.

Svētdienas spēlē, kuru tiesāja Oskars Lucis, mājinieki sev labvēlīgu iznākumu nokārtoja pirmajās divdesmit minūtēs, puslaiku uzvarot ar divdesmit deviņu punktu pārsvaru – 47:18. Džareds Homens spēli pabeidza ar 15 punktiem, savukārt Stīvens Bērts un Jaroslavs Koroļovs pievienoja 12 punktus katrs.

Pārējās A grupas spēlēs Čehijas čempioni “Nymburk” (4-7) pieveica “Donetsk” (6-5) ar 97:84, bet Ņižņijnovgorodas basketbolisti (6-5) savā laukumā sagrāva Tallinas “Kalev/Cramo” (2-8) ar piecdesmit punktu pārsvaru – 99:49.

Klaipēdas klubs mājās uzvarēja VEF nākamos pretiniekus. Kaža Maksvīša vīri guva dubultpanākumu, apspēlējot Baltkrievijas čempionus savstarpējo spēļu summā. Pirmajā aplī “Cmoki” savā laukumā guva virsroku tikai ar minimālu pārsvaru – 91:90.

Oļega Latiševa tiesātajā spēlē pārsteigumu nebija. Himku spēlētāji dominēja uzbrukumā, pēc atslābuma brīža izkārtojot pārliecinošu uzvaru. Maikls Grīns izcēlās ar 17 punktiem un deviņām izcīnītām bumbām zem groziem. Džeimss Ogastīns, Peteri Koponens un Sergejs Moņa sameta 13 punktus katrs. Viesu līderis Kalpepers atbildēja ar 27 punktiem un sešām piespēlēm.