10.04.2015. 07:48
Latviešu basketbolista Jāņa Blūma pārstāvēta Grieķijas komanda Atēnu «Panathinaikos» ceturtdien nodrošināja vietu ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā ceturtdaļfinālā.

ULEB Eirolīgas otrā posma - «Top 16» sacensību – noslēdzošās 14.kārtas mačā «Panathinaikos» spraigā cīņā ar 68:69 (7:16, 19:14, 19:14, 23:25) izbraukumā piekāpās Serbijas klubam Belgradas «Crvena Zvezda Telekom».

Vēl nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām «Panathinaikos» atradās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru (60:52), taču atlikušajā laikā Belgradas komandai izdevās atstatumu samazināt un 36 sekundes līdz beigām jau izvirzīties vadībā ar 67:65.

Pēc tam «Panathinaikos» komandai izdevās vadību atgūt, kad tālmetienu realizēja Nikolaoss Paps. Tomēr trīs sekundes pirms pamatlaika beigām abus savus soda metienus realizēja «Crvena Zvezda Telekom» basketbolists Bobans Marjanovičs, kas uzvaru ļāva svinēt mājiniekiem.

Blūms šim mačam bija pieteikts, bet laukumā neizgāja.

Tieši Marjanovičs kļuva par šīs cīņas vērtīgāko spēlētāju, jo guva 12 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, turklāt realizēja visus sešus soda metienus.

Tiesa, vietu ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā «Panathinaikos» bija nodrošinājusi jau mirkli pirms šīs cīņas beigām, jo zaudējumu cieta Grieķijas granda niknākā konkurente Berlīnes «Alba» no Vācijas, kas savā laukumā ar 64:73 (17:21, 17:20, 17:12, 13:20) piekāpās pašreizējajiem turnīra čempioniem Telavivas «Maccabi Electra» no Izraēlas.

E apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar desmit uzvarām 13 spēlēs ir Spānijas grandi Madrides «Real» un «Barcelona», kamēr «Maccabi Electra» ir deviņi panākumi 14 mačos, bet «Panathinaikos» – septiņi. Šīs četras komandas tad arī nodrošinājušas sev vietu turnīra ceturtdaļfinālā.

Tikmēr aiz labāko četrinieka palika «Alba», Kauņas «Žalgiris» no Lietuvas, «Crvena Zvezda Telekom» un Turcijas klubs Stambulas «Galatasaray Liv Hospital».

Vietu ceturtdaļfinālā nespēja nodrošināt pašlaik savainotā Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas «Laboral Kutxa», kas gan ceturtdien izbraukumā ar 84:93 (16:20, 20:23, 23:27, 25:23) piekāpās citai spāņu vienībai Malagas «Unicaja».

Tomēr zaudējumu cieta arī Vitorijas kluba sīvākā konkurente Turcijas komanda Stambulas «Anadolu Efes», kas izbraukumā ar 72:83 (12:23, 21:18, 22:18, 17:24) piekāpās citai šīs valsts vienībai Stambulas «Fenerbahce Ulker», taču pateicoties labākai bilancei savstarpējās spēlēs tieši«Anadolu Efes» nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

Kā zināms, Bertāns šobrīd otro reizi karjerā ārstē ceļgala krustenisko saišu plīsumu,bet laukumā viņš varētu atgriezties vien šī gada otrajā pusē.

F apakšgrupas kopvērtējumā ar 12 uzvarām 14 spēlēs triumfēja Krievijas grands Maskavas CSKA, bet panākums mazāk bija «Fenerbahce Ulker». Trešo vietu ar deviņiem panākumiem 13 cīņās ieņem Grieķijas grands Pireju «Olympiacos», kam ar sešiem panākumiem 14 mačos sekoja «Anadolu Efes».

Aiz pirmā četrinieka tikmēr ar sešiem panākumiem sekoja «Laboral Kutxa», bet par diviem panākumiem mazāk izcīnīja Itālijas klubs Milānas «EA7 Emporio Armani» un «Unicaja». Pie trim uzvarām 13 mačos tikmēr tikusi Riharda Kuksika pārstāvētā Krievijas komanda «Ņižnij Novgorod», ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs.