14.04.2015. 21:51
Pamatīgu zaudējumu pirmajā ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā ceturtdaļfināla spēlē otrdien cietusi latvieša Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu «Panathinakos».

«Panathinaikos» izbraukumā ar 66:93 (29:21, 27:6, 21:15, 24:16) piekāpās Krievijas grandam Maskavas CSKA.

Lai gan pirmo ceturtdaļu abas komandas aizvadīja samērā līdzvērtīgā cīņā, Krievijas komandai to uzvarot ar 29:21, otrais ceturksnis Atēnu klubam bija katastrofāls, to pamanoties zaudēt ar 21 punkta pārsvaru. Tas CSKA basketbolistiem atpūtā ļāva doties jau ar 29 punktu pārsvaru (56:27). Otrajā puslaikā «Panathinaikos» tā arī nespēja rast pretargumentus Maskavas komandas spēlei.

Blūms šajā mačā laukumā pavadīja deviņas minūtes un 18 sekundes, punktus negūstot. Latvietis netrāpīja ne vienīgo divpunktu metienu, ne abus tālmetienus, bet izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, nopelnīja divas piezīmes un -4 efektivitātes punktus.

CSKA sastāvā lielisku sniegumu demonstrēja pazīstamais serbu saspēles vadītājs Milošs Teodosičs, kurš nepilnu 20 minūšu laikā guva 18 punktus un izpildīja astoņas rezultatīvas piespēles.

ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināls ilgs līdz vienas komandas trim panākumiem, bet šīs sērijas nākamais duelis nākamnedēļ notiks Atēnās.

Pēc ceturtdaļfināla Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.