26.01.2017. 08:58
Latviešu hokejists Teodors Bļugers trešdien izcēlās ar rezultativitāti jau ceturtajā Amerikas Hokeja līgas (AHL) mačā pēc kārtas, palīdzot viņa pārstāvētajai Vilksbāres/Skrentonas «Penguins» komandai pieveikt vārtsarga Kristera Gudļevka pārstāvēto Sirakjūsas «Crunch», bet Latvijas uzbrucējs Ņikita Jevpalovs citā spēlē izkāvās.

«Penguins» trešdien savā laukumā bija pārāki pagarinājumā ar 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0).

Bļugers otrās trešdaļas sākumā ar rezultatīvu piespēli palīdzēja Tomam Kostopulosam panākt neizšķirtu 1:1, bet perioda turpinājumā abas komandas vēl apmainījās vārtiem. Uzvarētājs savukārt tika noskaidrots pagarinājumā, kur Gudļevski tikai divas sekundes pirms beigām pārspēja Deivids Vorsofskis.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā izcēlās ne tikai ar rezultatīvu piespēli, bet arī ar četriem metieniem pa vārtiem un neitrālu lietderības koeficientu.

Bļugers rezultatīvs bijis jau četros mačos pēc kārtas, pa šo laiku izceļoties ar vieniem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm. Šosezon kopumā latvietis 21 mačā atzīmējies ar četriem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī lietderības koeficientu +12.

Tikmēr Gudļevskis šajā mačā atvairīja 26 no 29 «Penguins» hokejistu metieniem. Šosezon vārtsargs 21 mačā vidēji ielaidis 2,74 ripas un atvairījis 88,6% pretinieku metienu.

Savukārt vēl vienā trešdienas mačā pie uzvaras tika Jevpalova pārstāvētā Sanhosē «Barracuda», kas viesos ar 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) apspēlēja Stoktonas «Heat».

Jevpalovs šajā mačā pie rezultativitātes punktiem netika, bet pamatlaika beigās saņēma piecu minūšu noraidījumu par kautiņu. Latvijas hokejists šajā mačā metienus pa vārtiem neizdarīja un dueli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

AHL regulārā čempionāta kopvērtējumā Atlantijas divīzijas un visas līgas līdere ir «Penguins», kas 43 mačos tikusi pie 65 punktiem. Ziemeļu divīzijā ar 49 punktiem 41 mačā līdere ir «Crunch», bet «Barracuda» ar 44 punktiem 35 spēlēs atrodama Klusā okeāna divīzijas otrajā pozīcijā.