21.01.2017. 11:48
Ar divām rezultatīvām piespēlēm Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta mačā piektdien izcēlās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, bet viņa pārstāvētā Vilksbāres/Skrentonas «Penguins» komanda tik un tā piedzīvoja zaudējumu.

«Penguins» piektdien izbraukumā ar 3:5 (1:2, 0:1, 2:2) piekāpās Leihaiveli «Phantoms» hokejistiem.

Šī mača pirmās trešdaļas laikā «Penguins» vienība nonāca iedzinējos ar 0:2, taču ar Bļugera palīdzību Žans Sebastjans Dea 17.minūtē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet 51.minūtē latvietis asistēja arī komandas trešo vārtu guvumā, kas viesiem palīdzēja panākt neizšķirtu 3:3.

Spēles izskaņa «Penguins» komandai gan nebija veiksmīga, jo tika ielaisti divi vārti pēc kārtas un piedzīvots zaudējums.

Bļugers šajā mačā metienus pa vārtiem neizdarīja, bet cīņu noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2, kas bija labākais rādītājs komandā.

Bļugers tika nosaukts par šī mača trešo spožāko zvaigzni.

Latvijas uzbrucējs šosezon laukumā bijis 19 mačos, kurš guvis četrus vārtus, atdevis piecas rezultatīvas piespēles un nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +10. Pēdējo divu maču laikā Bļugera lietderības koeficients bijis +5, kamēr hokejists pa šo laiku atzīmējies ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr neveiksmi piedzīvojusi vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Sirakjūsas «Crunch», kas savā laukumā ar 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) piekāpās Bingemtonas «Senators».

Gudļevskis šajā mačā atvairīja 19 no 22 pretinieku metieniem.

Šosezon Gudļevskis 20 spēlēs vidēji ielaidis 2,74 ripas un atvairījis 88,6% pretinieku metienu.

Neveiksmi piedzīvojusi arī uzbrucēja Ņikitas Jevpalova pārstāvētā Sanhosē «Barracuda», jo tā izbraukumā ar 1:5 (0:2, 0:1, 1:2) kapitulēja Sandjego «Gulls» komandai.

Jevpalovs šajā mačā izpildīja četrus metienus pa vārtiem un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

AHL regulārā čempionāta kopvērtējumā Atlantijas divīzijas un visas līgas līdere ir «Penguins», kas 41 mačā tikusi pie 61 punkta. Ziemeļu divīzijā ar 48 punktiem 39 mačos līdere ir «Crunch», bet «Barracuda» ar 42 punktiem 33 spēlēs atrodama Klusā okeāna divīzijas trešajā pozīcijā.