04.06.2015. 00:11
Bijusī Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) amatpersona Čaks Bleizers apgalvo, ka viņš un Izpildkomitejas locekļi esot piekrituši ņemt kukuļus, pieņemot lēmumus par Pasaules kausa finālturnīru rīkotājvalstīm.

70 gadus vecais Bleizers, kurš FIFA strādāja līdz 2013. gadam, savā liecībā apgalvo, ka FIFA amatpersonas pieņēmušas kukuļus saistītā ar 1998. un 2010. gada Pasaules kausa finālturnīru rīkotājvalsts noteikšanu.

Tieši bijušais FIFA Izpildkomitejas loceklis Bleizers bija galvenais liecinieks korupcijas izmeklēšanas skandālā, kura ietvaros arestētas vairākas bijušās organizācijas amatpersonas, kuras apsūdzētas naudas atmazgāšanā un reketā. Kopš 2011. gada viņš sadarbojās ar Federālo Izmeklēšanas biroju (FIB), kas viņam bija izteicis ultimātu - dodies uz cietumu par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas vai sadarbojies?

Aizstāvības paziņojumā, kas saistīts ar pašam izvirzītajām apsūdzībām korupcijā, viņš norāda: "Es strādāju par Karību jūras, Ziemeļamerikas un Centrālamerikas futbola asociācijas (CONCACAF) ģenerālsekretāru no 1990. gada līdz 2011. gada novembrim un biju atbildīgs arī par piedalīšanos sarunās par sponsorēšanu un mediju tiesībām. Manas sadarbības laikā starp FIFA un CONCACAF es un citi piekrita, ka es vai kāds cits sazvērnieks varētu veikt vismaz divas ar reketu saistītas darbības. Es un citas personas 1992. gadā veicinājām kukuļu pieņemšanu, izvēloties 1998. gada Pasaules kausa finālturnīra mājvietu."

"Sākot ar 1993. gadu un tūkstošgades sākumā, es un citas amatpersonas piekritām pieņemt kukuļus, nosakot apraides tiesību piešķiršanu 1996., 1998., 2000., 2002. un 2003. gada "Gold Cup" izcīņai," atklājis Bleizers. Tāpat viņš norāda, ka kukuļu pieņemšana notikusi arī saistībā ar 2010. gada Pasaules kausa finālturnīra rīkošanas tiesību piešķiršanu Dienvidāfrikas Republikai.

Izmantotie resursi:goal.comR & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties