18.02.2017. 18:47

Šosezon abas komandas bija tikušās gan LBL, gan Baltijas Basketbola līgas ietvaros. Pirmajā spēlē uzvaru pārsteidzoši svinēja ogrēnieši (70:61), taču pārējās trijās "Valmieras" basketbolisti bija pārāki (71:65, 94:78 un 86:76). Jāņem gan vērā, ka ogrēnieši savās mājās jebkurai LBL komandai ir bijis ciets rieksts, to pierādot uzvarā pār Rīgas VEF pagājušā gada nogalē. "Valmierai uzvara bija nepieciešama, lai nostiprinātos turnīra tabulas trešajā vietā, savukārt "Ogrei", lai pietuvotos "play-off" zonai, kuras robeža ir sestā vieta.

Valmierieši, pateicoties Artūram Bērziņam un Mārtiņa Laksas tālmetienam, jau spēles sākumā ieguva piecu punktu vadību. Pārsvars tika noturēts līdz pat sestajai minūtei, kad Lauris Mizis ar tālmetienu ogrēniešiem panāca neizšķirtu (15:15). Neilgi pēc tam mājinieki ieguva divu punktu vadību, tomēr šis pārsvars nenoturējās ilgi un "Valmiera" atkārtoti pārņēma vadību un noslēdza ceturtdaļu, būdami vadībā ar 20:18.

Līdz pat otrās ceturtdaļas septītajai minūtei ogrēnieši saglabāja tendenci ar precīziem metieniem katru reizi noslāpēt visus valmieriešu izrāvienu mēģinājumus, tomēr pie rezultāta 35:35 valmierieši veica 12:0 izrāvienu, kas noveda jau pie 12 punktu handikapa "Valmierai" - 47:35. Ceturtdaļas beigās komandas apmainījās ar diviem punktiem, un pirms puslaiku pārtraukuma rezultāts 49:37 "Valmieras" labā.

Pēc puslaika pārtraukuma "Valmiera" ieguva arvien pārliecinošāku vadību. Trešās ceturtdaļas trešajā minūtē vadība sasniedz jau +19 punktus (58:39). Ceturtdaļas beigās iegūts arī 21 punkta pārsvars, ko gan "Ogre" nedaudz atspēlēja līdz trešās ceturtdaļas beigām. Pēc 30 spēlētām minūtēm 76:59 "Valmieras" labā un intriga par uzvarētāju lielā mērā bija zudusi. Arī ceturtajā ceturtdaļā visi ogrēniešu atspēlēšanās mēģinājumi tika likvidēti, un Latvijas čempioni svinēja panākumu ar rezultātu 97:79.

Mājiniekiem 16 punktus un 4 atlēkušās bumbas savāca Gints Antrops. Lielisku spēli viesu rindās aizvadīja Lauris Blaus, kuram 30:24 minūtēs 25 punkti (2pt - 9/10, s.m. - 7/10). Mārtiņam Laksam 16 punkti un septiņas atlēkušās bumbas.

BK "Ogre/Kumho Tyre" - BK "Valmiera/Ordo" 79:97 (37:49)BK "Ogre/Kumho Tyre": Antrops 17, Pļavnieks 14, Mizis 12+9, Vītols 12, Niedra 9, Pozņaks 9, Apsītis 4, Zēbergs 2, Atelbauers, Kokins.BK "Valmiera/Ordo": Blaus 25+8, Laksa 16+7, A. Bērziņš 15, Pitss 15, Kaufmanis 12, Jonāts 7, Kārlis 4, Mičels 3, Gabrāns, Mālmanis.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība