02.04.2015. 18:03
Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters vēlētos jaunus pasākumus, lai mazinātu Eiropas ietekmi futbolā, atklāja pats vadītājs.

  • Āfrikas Futbola konfederācija atbalstīs Blateru FIFA prezidenta vēlēšanās 2014. g. 21. septembris

«Pasaule vairs nav tikai eirocentriska. Četrdesmit gados, kurus esmu pavadījis FIFA, uzskatu, ka mans svarīgākais uzdevums bija parādīt futbolu arī ārpus Eiropas,» atzina Blaters.

Tāpat FIFA prezidents atklāja, ka bijuši panākumi, taču process vēl nav nonācis līdz galam.

Blaters ar saviem izteikumiem nācis klajā pēc tam, kad pagājušajā nedēļā Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) kongresā šīs organizācijas vadītājs Mišels Platinī izteicās, ka FIFA nepieciešamas pārmaiņas.

Tāpat UEFA vadītājs pauda, ka 2018.gada Pasaules kausa izcīņā Eiropai vajadzētu piešķirt par vienu vietu vairāk finālturnīrā, nekā ir bijis līdz šim, jo 18 no 30 spēcīgākajām komandām ir tieši no Eiropas.

«Jūs jau zināt, ka Blaters dienu pēc kongresa rīkos izpildkomitejas sēdi, kuras darba kārtībā ietvers šo jautājumu. Viņš ar to spēlējas,» pauda Platinī.

1998.gada Pasaules kausā bija 15 Eiropas komandas, bet pagājušajā gadā vecā kontinenta izlašu skaits bija samazināts līdz 13. Ja šāda sistēma saglabāsies, 2018.gada Pasaules kausā būs 14 Eiropas komandas - 13 valstsvienības no kvalifikācijas apakšgrupām un rīkotāja Krievija.

«Ja viņi vairs negrib Eiropas komandas, tad tā lai arī pasaka,» strikti norādīja UEFA prezidents.

Maija beigās norisināsies FIFA prezidenta vēlēšanas, kurās kandidē arī Blaters. Viņam konkurenti uz amatu ir leģendārais portugāliešu futbolists Luišs Figu, FIFA viceprezidents Jordānijas princis Ali bin al Huseins un Nīderlandes futbola asociācijas vadītājs Mihaels van Prāgs.

Blaters, kurš savu amatu ieņem kopš 1998.gada, nekad nav saskāries ar tik lielu konkurenci uz bagātākās sporta federācijas prezidenta amatu. Tomēr šveicietim vēl joprojām ir stabils atbalsts no daudzām Āfrikas un Āzijas futbola federācijām.

FIFA prezidenta vēlēšanas norisināsies šī gada 29.maijā, kad Cīrihē notiks 65.FIFA kongress.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties