26.01.2015. 12:11
FIFA prezidents Zeps Blaters publiski apsūdzējis UEFA drosmes trūkumā, neizvirzot savus kandidātus gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.

"Visi, kuri vēlas tikt vaļā no manis, var droši panākt uz priekšu un mēģināt to," pavēstījis Zeps Blaters, kurš FIFA prezidenta amatā ir kopš 1998. gada un šobrīd gatavojas kandidēt uz piekto termiņu.

"Visa šī pretestība, kura šobrīd izvērsta pret mani, diemžēl nāk no UEFA. Viņiem pašiem nepietiek drosmes, lai sacenstos un izaicinātu mani. Tad nu, lūdzu, ieturiet cieņu un ļaujiet darboties man," izteicās Blaters. Viņš arī pavēstīja intervijā kanālam CNN, ka savu kandidatūru izvirzījas pēc nacionālo futbola federāciju lūguma: "Jau 40 gadus strādāju FIFA, jau 16 gadus esmu tās vadītājs. Visus padarīt laimīgus nav iespējams. Un ja manā virzienā būtu veltīti tikai glaimojoši vārdi, tā būtu slikta zīme. Man patīk kritika, ja vien tā ir pamatota."

FIFA prezidenta vēlēšanas paredzētas šī gada vasaras sākumā, un kandidātiem ir iespējas pieteikties līdz 29. janvārim. Pagaidām publiski savu vēlmi kandidēt uz prezidenta amatu izrādījuši Žeroms Šampans, FIFA viceprezidents Ali bin al Huseins un Davids Žinola.

UEFA prezidents Mišels Platinī iepriekš bija paudis atbalstu Jordānijas princim Ali, kurš tiek uzskatīts par reālāko Blatera konkurentu, bet pats savu kandidatūru Platinī izvirzīt atsacījies.

Blaters arī norādījis, ka neplāno palikt FIFA prezidenta amatā līdz mūža beigām. Viņš ļoti vēlētos pēc aiziešanas no FIFA kļūt par radio korespondentu: "Uzskatu to par populārāku nekā televīziju. Reiz jau teicu, ka tas ir mans bērnības sapnis, un domāju, ka no manis sanāktu labs radio cilvēks."

Izmantotie resursi:ТАСС: Спорт - Блаттер: когда покину пост...BBC Sport - Fifa: Sepp Blatter calls for Uefa...LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties