02.06.2015. 19:57
Zeps Blaters tomēr atkāpsies no Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta amata. Aizvadītajā nedēļā tika apcietinātas vairākas FIFA amatpersonas un ierosinātas divas krimināllietas: par korupciju vairāk nekā 100 miljonu dolāru apmērā; un čempionātu rīkošanu Krievijā 2018 un Katarā 2022.

Par savu nodomu Blaters otrdien paziņoja īpaši rīkotā preses konferencē.

Pašlaik 79 gadus vecais šveicietis aicinājis organizācijas vadību sarīkot īpašu kongresu, lai tajā viņš oficiāli varētu nolikt savas pilnvaras un lai varētu tikt ievēlēts jauns FIFA prezidents.

Blaters FIFA prezidenta amatā Cīrihē notikušajā kongresā tika pārvēlēts vien pagājušās nedēļas piektdienā, organizācijas vēlēšanās pieveicot savu vienīgo konkurentu Jordānijas princi Ali bin al Huseinu.

Vēl pirms kongresa sākuma ietekmīgo asociāciju pagājušajā nedēļā skāra pamatīgs skandāls - korupcijas lietā tika arestētas septiņas FIFA organizācijas augsta līmeņa amatpersonas.

Twitter

Blaters ir izdarījis arī kaut ko labu - parādījis daudzu patiesās sejas.— Ilvars Koscinkevics (@ilvarslv) June 2, 2015

Pirmā apsūdzība izvirzīta par korupciju, naudas atmazgāšanu, krāpšanu, reketu vismaz 100 miljonu dolāru apmērā. Savukārt otrs kriminālprocess sākts par FIFA amatpersonu rīcību, piešķirot Krievijai un Katarai tiesības rīkot attiecīgi 2018. un 2022. gada Pasaules kausu futbolā.

Pamatojoties uz pēdējo dienu skandāliem, Blaters otrdien atzina, ka FIFA nepieciešama «dziļa rekonstrukcija», turklāt viņš vairs savā virzienā nejūtot pasaules futbola atbalstu.

«Esmu pamatīgi apdomājis savu prezidentūru FIFA organizācijā. Pēdējie 40 gadi bijuši cieši saistīti ar šo asociāciju un šo lielisko sporta veidu - futbolu,» preses konferencē sacīja Blaters. «Es novērtēju un mīlu FIFA vairāk par visu, kā arī futbola un šīs organizācijas labā vēlos darīt visu to labāko. Izvēlējos atkal kandidēt prezidenta vēlēšanās, jo domāju, ka futbolam tā būs labāk.»

Twitter

Blaters vairs nevadīs FIFA. 133 futbola federācijām, kas par viņu balsoja, un RU prezidentam, kas morāli atbalstīja, šis ir neveikls brīdis.— Jānis Hermanis (@J_Hermanis) June 2, 2015

«Vēlēšanas ir noslēgušas, taču izaicinājumi, ar kuriem FIFA ir jāsaskaras, nav beigušies. Šai organizācijai ir nepieciešama dziļa rekonstrukcija, lai gan šīs asociācijas biedri man atkal ir devuši mandātu un pārvēlējuši prezidenta amatā. Tomēr to neatbalsta katrs šajā futbola pasaulē,» uzsvēra Blaters.

«Tieši šī iemesla dēļ aicinu rīkot ārkārtas kongresu, lai varu nodot savas funkcijas. Kongress tiks rīkots, cik ātri vien iespējamas. Līdz tam brīdim turpināšu pildīt savus FIFA prezidenta pienākumus,» pauda Blaters.

Pamatojoties uz pēdējo dienu skandāliem, Blaters otrdien atzina, ka FIFA nepieciešama «dziļa rekonstrukcija», turklāt viņš vairs savā virzienā nejūtot pasaules futbola atbalstu.

Pagājušajā nedēļā Blaters tika ievēlēts jau uz savu piekto termiņu, lai gan viņa kandidatūra izsauca pretrunīgu reakciju FIFA iekšienē. Vēl 2011.gada vēlēšanu laikā šveicietis izteicās, ka tas būs viņa pēdējais termiņš, taču vēlāk savu nostāju nolēma mainīt.

Darbu FIFA Blaters sāka 1975.gadā kā tehniskais direktors, bet pēc sešiem gadiem viņš kļuva par ģenerālsekretāru, kā pienākumus pildīja līdz brīdim, kad viņu 1998.gadā ievēlēja par prezidentu.

Tiesa, ilgais termiņš FIFA prezidenta amatā ir ierasta lieta, piemēram, francūzis Žils Rimē to vadīja 33 gadus (1921.-1954.), bet brazīlietis Žoau Avelanžs savus pienākumus pirms Blatera pildīja 24 gadus (1974.-1998.).Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties