07.11.2013. 20:11

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Šāds aizliegums Irānā ir spēkā kopš 1979. gadā notikušās Islāma revolūcijas. Kā izteicās Blaters, kurš ieradies divu dienu vizītē šajā valstī, no aizlieguma cieš arī, piemēram, Irānas viceprezidente Masumeha Ebtekara.

«Man bija iespēja šorīt runāt ar viceprezidenti, izsakoties, ka viņiem valdībā būtu jāmaina šis likums,» pastāstījis Blaters. «Atkārtoju to arī parlamenta spīkerim (Ali Laridžani), un viņš teica, ka rīkosies. Neiejaucos valsts likumos, bet kā FIFA prezidents un futbola aizstāvis piedāvāju šo variantu politiskajām amatpersonām.»

Irānas amatpersonas iepriekš izteikušās, ka sievietes nedrīkst apmeklēt tos pašus futbola mačus, ko vīrieši, lai tiktu pasargātas no rupjas valodas, kas varētu tikt lietota tribīnēs. Pērn Eiropas čempionāta laikā aizliegums tika attiecināts arī uz publiskajiem spēļu skatīšanās punktiem.

Šis aizliegums tika apskatīts režisora Džafara Panahi 2006. gadā uzņemtajā filmā «Offside», kurā jaunas irāniešu meitenes pārģērbās par puišiem un ielavījās stadionā, lai skatītos Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēli. Vēlāk filma saņēma Berlīnes kinofestivāla Sudraba lāci.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties