16.06.2015. 07:19
Trešo reizi sešu gadu laikā par Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa ieguvēju naktī uz otrdienu kļuva Čikāgas «Blackhawks» vienība.

Finālsērijas sestajā mačā «Blackhawks» hokejisti savā laukumā «United Center» (22 424 skatītāji klātienē) ar rezultātu 2:0 pieveica Tampabejas «Lightning», sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku 4-2.

Sezonas noslēdzošajā mačā «Blackhawks» komandu vadībā otrās trešdaļas 18. minūtē izvirzīja aizsargs Dankans Kīts, kurš pats ar atkārtotu metienu īsā laikā atvēra Bena Bišopa sargāto cietoksni. Punktu sezonai 5 minūtes un 14 sekundes pirms trešās trešdaļas beigām pretuzbrukumā pielika Patriks Keins, kas šajā Stenlija kausa izcīņā guva savus 11. vārtus.

Uzvarētāju vārtos visus 25 metienus atvairīja Korijs Krofords, izpelnoties spēles otrās spožākās zvaigznes titulu. Bet Bišops tika galā ar 30 sāncenšu raidījumiem.

Trešo reizi Stenlija kausu pēdējo sešu gadu laikā ieguva astoņi «Blackhawks» spēlētāji, bet pieci hokejisti par NHL čempioniem kļuva pirmo reizi. Viņu vidū arī 40 gadus vecais somu aizsargs Kimo Timonens, kas līdz ar to noslēdza savu spēlētāja karjeru.

Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kīts, kurš savā īpašumā ieguva Kona Smita balvu.

Austrumu konferences finālā «Lightning» sērijā līdz četrām uzvarām 4-3 pieveica Ņujorkas «Rangers», kamēr «Blackhawks» 4-3 pārspēja Anaheimas «Ducks».

«Blackhawks» Stenlja kausa finālā spēlēja 13. reizi kluba vēsturē, savukārt «Lightning» finālā cīnījās otro reizi.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301