04.06.2015. 05:56
Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa finālu ar uzvaru izbraukumā sāka Čikāgas "Blackhawks", kas noslēdzošo 6:32 minūšu laikā guva divus vārtus un ar 2:1 pārspēja Tampabejas "Lightning". Par galveno varoni kļuva 20 gadus vecais somu uzbrucējs Teuvo Teravainens, kurš panāca neizšķirtu un izkārtoja metiena pozīciju uzvaras vārtu autoram Antuānam Vermetam. Korijs Krofords uzvarētāju vārtos tika galā ar 22 metieniem.

Tampabejas "Lightning", kas Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa finālā bauda sava laukuma priekšrocības, vienu dienu ilgāko atpūtu izmantoja ar uzviju. Lai gan Alekss Kilorns pirmajā izgājienā uz ledus no pusotra metra meta garām Čikāgas "Blackhawks" vārtu tukšajam stūrim, piektajā minūtē viņam izdevās reabilitēties un panākt 1:0. Pēc Antona Stralmana raidījuma no distances pirmās maiņas uzbrucējs, atrodoties ar muguru pret vārtiem, mainīja ripas lidojuma trajektoriju un guva neticami skaistus vārtus.

Laukuma saimnieki bija uzvarējuši visās deviņās izslēgšanas spēlēs, kurās atklāja rezultātu, taču pirmās trešdaļas otrajā pusē iniciatīvu nepārprotami pārņēma Čikāgas "Blackhawks", Tampai noslēdzošo astoņu minūšu laikā neļaujot izdarīt nevienu metienu. Tiesa, "Lightning" aizstāvējās disciplinēti un precīzi, sāncenšiem liedzot bīstamu momentu veidošanu.

Līdzīga aina laukumā valdīja arī otrajās 20 minūtēs, lai gan iespējās pārsvars nevienai vienībai nebija. Vairākumā Mariāns Hosa no pateicīgas pozīcijas šāva pāri, mājinieki atbildēja ar Kilorna neizdevušos mēģinājumu tikt pie atlēkušās ripas tukšu vārtu priekšā. Tad komandas apmainījās vārtsargu meistarstiķiem: Bens Bišops cimdā savāca Breda Ričardsa metienu, kamēr Korijs Krofords apturēja Tampabejas "Lightning" kapteiņa Stīvena Stemkosa metienu no tuvas distances pēc piespēles no aizvārtes.

Noslēdzošajā trešdaļā Tampabejas "Lightning" mainīja iestatījumus, visu enerģiju virzot aizsardzībai un 1-1-3 slazdam. Plāns darbojās lieliski, bet viss kājām gaisā sagriezās pēc Raiena Kelahena 52. minūtē nerealizētā izgājiena vienatnē pret vārtsargu, kas bija arī laukuma saimnieku pirmais metiens trešajā nogrieznī. Par neizmantoto iespēju nācās samaksāt sešas minūtes un 32 sekundes pirms beigām, kad Bišops bija nosegts un neredzēja Teuvo Teravainena vieglo metienu no distances - 1:1.

Tūdaļ izgājienu divatā pret aizsargu neizmantoja Patriks Šārps un Patriks Keins, bet Čikāgas "Blackhawks" tomēr guva uzvaras vārus. 4:34 minūtes pirms noslēguma 20 gadus vecais Teravainens atbruņoja Dž. T. Braunu un nogādāja ripu pie Antuāna Vermeta, kurš no vidējas distances izcili trāpīja augšējā stūrī. Viesi bez lielām problēmām noturēja panākumu ar 2:1 un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0. Arī nākamā spēle - 7. jūnijā 2:15 pēc Latvijas laika - norisināsies Tampā.

Tampabejas "Lightning" - Čikāgas "Blackhawks" 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)Vārti: 4:31 Kilorns (Stralmans, Filpula) 1:0, 53:28 Teravainens (Kīts, Šo) 1:1, 55:26 Vermets (Teravainens) 1:2Soda minūtes: 6:4Metieni: 23:21Vārtsargi: Bens Bišops - Korijs Krofords2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties