15.03.2012. 21:39
FIBA Izaicinājuma kausa ceturtdaļfināla otrajā spēlē BK Ventspils basketbolisti viesos ar 76:82 piekāpās ungāru Szolnoki Olaj. L;idz ar to sērijā rezultāts kļuvis 1:1, bet 20. martā Ventspilī komandas aizvadīs izšķirošo maču par iekļūšanu Final4

Spēli komandas sāka ar neveiksmīgiem uzbrukumiem, bet rezultātu ar tālmetienu atklāja Artūrs Bērziņš. Līdz ceturtdaļas vidum ventspilnieki bija realizējuši trīs tālmetienus un komanda bija vadībā 13:10, taču tad, karstasinīgo un skaļo līdzjutēju dzīti, pamatīgu izrāvienu veica mājinieki. ″Szolnoki Ojal″ spēlētājiem izdevās piespiest viesus kļūdīties, vairākas reizes arī atkarot bumbu pie sāncenšu groza un guva deviņus punktus pēc kārtas.

Ventspilniekiem nekas cits neatlika, kā pieprasīt minūtes pārtraukumu.... Tajā Gundars Vētra atrada pareizos vārdus un pareizos zīmējumus veidoja uz dēlīša, jo nu jau savu izrāvienu veica BK ″Ventspils″. Bērziņš, Abernetijs un Zaķis sameta septiņus punktus pēc kārtas, tā nodrošinot komandai pēc pirmās ceturtdaļas tomēr minimālu pārsvaru – 20:19.

Pēc īsā pārtraukuma komandas punktus krāja vēl lēnākā tempā – kad spēlētas bija gandrīz septiņas minūtes ventspilnieki bija 29:26 un laukuma saimnieki pieprasīja minūtes pārtraukumu. Atšķirībā no ventspilnieku minūtes pirmajā ceturtdaļā, ″Szolnoki Olaj″ apspriede lielu efektu nedeva. Pieklusuši bija arī mājinieku fani, bet bez šī atbalsta gluži kā bez viena riteņa stūrēja ungāru uzbrukums. Laukuma saimnieki centās enerģiski darboties pie abiem groziem, taču labumu tas deva tikai epizodiski.

Pārāk labi ar savu iespēju realizāciju neklājas arī mājiniekiem, tomēr puslaiku izdevās noslēgt ar vairāk nekā viena metiena pārsvaru – 36:32. BK ″Ventspils″ spēlētāji bija labāki cīņā pie groziem, precīzāki metienos, taču komanda bija pieļāvusi jau 12 kļūdas (sāncenšiem 7 pārķertas piespēles), un tā nu gan bija lieta, ko otrajā puslaikā vajadzēja uzlabot.

Otro puslaiku viesi sāka ar četriem neveiksmīgiem uzbrukumiem un laukuma saimnieki spēja panākt izlīdzinājumu 36:36. Tūlīt pat ar tālmetienu ungārus atvēsināja Bērziņš, tomēr turpinājums tik veiksmīgs viesiem nebija. Pēc kanonādes no tālās distances abu komandu izpildījumā laukuma saimnieki jau ieguva četru punktu pārsvaru 57:53, bet, par laimi, tālāk mājiniekus viesi neatlaida. Lieliski spēlējot aizsardzībā un izmantojot savas iespējas arī uzbrukumā, ventspilnieki atkal atguva vadību un pēdējo ceturtdaļu sāka ar divu punktu pārsvaru – 59:57.

Izšķirošās desmitminūtes sākumā viesi panāca pat piecu punktu pārsvaru, taču nostiprināties šādā vadībā neizdevās – trīs sasteigti un neprecīzi tālmetieni, dīvāni metieni no tuvākas distances, un jau jāsāk domāt, kā sadeldēt mīnusus. Tas atkal izdevās, taču izšķirošajos brīžos precīzāki bija laukuma saimnieki... Kamēr BK Ventspils spēlētāji nevarēja dabūt bumbu grozā pat no ļoti tuvas distances, mājinieki šāva precīzi arī no tālienes – divas reizes arī pēdējā minūtē, pārvelkot svītru kurzemnieku cerībām šajā spēlē un pagarinot ceturtdaļfināla sēriju vēl par vienu maču. Szolnoki Olaj uzvar 82:76, sērijā 1:1.

Szolnoki Olaj – BK Ventspils 82:76 (19:20, 13:16, 25:23, 25:17)Olaj: Troters 19, Horvats 14, Gejs 12, Fodors 9, Niklovs 8, Trepaks 7, Mails 6 (7ab), Baders 5, Grebaņars 2, SoosVentpils: Jangs 14 (7rp), Abernetijs 13, Meiers 12 (8ab), Bērziņš 11, Vilards 8, Zaķis 6, Grejs 6,