10.12.2013. 21:49

«Ventspils» basketbolisti izbraukuma spēlē piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 80:83.

«Ventspils» sastāvā rezultatīvākais bija Jānis Timma, kurš guva 20 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem. Tikmēr 15 punktus iemeta leģionārs Lorenco Viljamss, bet Ronaldam Zaķim 12 punkti.

Mača sākumā Zviedrijas čempionvienībai izdevās izvirzīties vadībā ar 7:2, tomēr ātri vien ventspilnieki zaudēto atspēlēja un izvirzījās vadībā ar 9:7. Pēc tam starp abām vienībām ritēja līdzvērtīga cīņa, bet otrās ceturtdaļas vidū «Ventspils» izvirzījās vadībā ar 29:23. Tomēr pēc tam pretinieki arī prata atspēlēt deficītu, pietuvojoties līdz 28:29.

Pēc tam Latvijas vicečempioniem izdevās ātri panākt 37:30, taču tad «Sodertalje Basket» guva sešus punktus pēc kārtas, tomēr pēc tam divus punktus guva Māris Gulbis, panākot 39:36.

Zviedrijas čempioni nepadevās un trešajā ceturtdaļā pamanījās izvirzīties vadībā ar 49:45, taču ātri vien, lielākoties pateicoties Gulbja pūliņiem, izdevās panākt 50:49 par labu Kurzemes komandai. Cīņas turpinājumā starp abām komandām aizritēja duelis punkts punktā, bet nedaudz mazāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām «Sodertalje Basket» klubs panāca 73:68 sev par labu.

Ventspilniekiem izdevās trīs punktus atgūt, bet pēc tam Sēdertaljes komanda grozā raidīja tālmetienu, atjaunojot komfortablo piecu punktu pārsvaru, bet jau nākamajos uzbrukumos Akselis Vairogs un Lorenco Viljamss sadeldēja starpību līdz minimumam (75:76).

Nedaudz vairāk kā vienu minūti līdz pamatlaika izskaņai mājinieki ar precīzu trīspunktnieku panāca 79:75, bet tad «Ventspils» 19 sekundes līdz finālsvilpei atkal samazināja rezultāta deficītu līdz minimumam - 78:79. Pēc tam ar precīziem diviem soda metieniem Zviedrijas vienība panāca 81:78, bet pēc tam mājinieki iemeta vēl divus soda metienus, bet līdz ar beigu signālu Ronalds Zaķis guva divus punktus, taču tie mača likteni vairs neizšķīra.

Lai iekļūtu turnīra nākamajā kārtā, «Ventspils» basketbolistiem obligāti pēdējā mačā savā laukumā būs vēlreiz jāuzvar Austrijas spēcīgākā komanda Vīnes «Zepter».

Kopvērtējumā «Ventspils» ar trīs uzvarām ir grupas līderi, bet tik pat panākumi ir arī Sedertaljes un Tartu «Rock» basketbolistiem.Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties