28.10.2015. 10:29
BK "Ventspils" 17. eirokausu sezonu iesākusi ar grūtu, bet pelnītu uzvaru savā laukumā pārspējot bijušā komandas galvenā trenera Gašpera Okorna vadīto Slovēnijas "Helios Suns". Turnīra turpinājumā ventspilniekiem trīs izbraukuma spēles un pirmā nākamnedēl ar Lietuvas "Pieno Zvaigzdes".

Ventspilnieki eirosezonas atklāšanas spēli iesāka ar tiem pašiem robiem sastāvā, ar kuriem sadzīvo jau ilgāku laiku. Joprojām Kārlis Muižnieks ir spiests iztikt bez Butjankova, Lomaža un Aņisimova palīdzības un joprojām nav īstas skaidrības par to, kad viņi visi atgriezīsies laukumā. Iztiekot ar tiem spēkiem, kas palikuši treneru rīcībā, Kārlis Muižnieks starta pieciniekā izvēlējās Mičelu, Peineru, Janičenoku, Gražuli un Šeļakovu.

Sākums (ne)izdevās tas labākais. Ja pirmo divu minūšu laikā izdodas tikai reizi uzbrukt pretinieku grozam, tad, ja pretinieks nav klibs uz abām kājām, viņš šo iespēju izmanto un šajā gadījumā arī izmantoja. Rezultātam kļūstot 0:6, Muižniekam nekas cits neatliek, kā pieprasīt minūtes pārtraukumu, kurā nācās ar pirkstu iebakstīt tehniskajā protokolā un parādīt divus interesantus skaitļus - slovēņi izcīnījuši astoņas atlēkušās bumbas, bet cik mēs? Pareizi, nevienu!

Bumbas vairs netiek tik slinki zaudētas, taču pakaļdzīšanās nenotiek tik strauji, kā gribētos. Pat vēl vairāk. Pusotra minūti pirms ceturtdaļas beigām mīnusi izauguši līdz 7 (11:18), taču līdz pārtraukumam Ate ar trejaci paspēj atspēlēt trīs punktus (14:18). Būtu maķenīt precīzāki, kas zina, varbūt ceturtdaļa tiktu pabeigta pat ar mazu plusiņu, taču Gulbim neizdodas iemest nevienu no diviem diezgan brīviem metieniem.

Ko neizdevās pirmās ceturtdaļas sākumā, tas tika izdarīts otrās pirmajās 45 sekundēs. Vispirms Pits laukuma centrā kā Rīgas tramvaju kabatzaglis pretiniekam izrauj bumbu no rokām un izprovocē pretinieku uz nesportisku pārkāpumu. Abi soda metieni tiek realizēti un pēc mirkļa vēl divus soda metienus nopelna Gulbis. Arī tie ir precīzi un jau neizšķirts (18:18). Turpinājums neseko. Seko kas nepatīkamāks - zaudēti seši punkti pēc kārtas un Muižniekam atkal ir ko teikt. Īstu vīru sarunas palīdz un ātri vien izdodas atgūties. Tiesa, vadību uzreiz neizdodas atgūt, taču pretinieks nekur tālu nav aizmucis (Gražulis un Viginss panāk 23:24).

Spēles pavediens ir noķerts? Nē. Sāk parādīties kļūdas, rodas problēmas ar uzbrukumu, turpat trīs minūtes neizdodas gūt kaut punktu, bet slovēņi tikmēr izmanto mājinieku vājuma brīžus un sasniedz lielāko pārsvaru (23:32). Līdz puslaika beigām izdodas atspēlēt sešus punktus un 29:32 pirms otrā puslaika nav nekāds pasaules gals. Toties jau pieminētā ailīte protokolā, kur uzskaita atlēkušās bumbas, ir baisa - 12:27!

Lai arī otrais puslaiks tiek iesākts ar trīs zaudētiem punktiem, Mičela uz Janičenoka uzplaiksnījums rezultātu pietuvina līdz minimālajam 34:35, taču nav paša galvenā - ventspilnieki joprojām vēl nav bijuši vadībā. Vēl drūmāka nākotne rādās pēc tam, kad Šeļakovs nopelna jau ceturto piezīmi (3 piezīmes trīs minūšu laikā)... Abas komandas punktus gūst pamīšus. Te slovēņi atkal ir piecu punktu attālumā, te atkal tikai viena vai divu un tā vienu uzbrukumu pēc otra. Vieniem mūkot un otriem ķerot, trešā ceturtdaļa joprojām ir mīnusos, taču joprojām ne bezcerīgos (48:52). Ventspils komandā ir parādījušies spēlētāji, no kuriem šajā mačā var sagaidīt vajadzīgo pienesumu un tie ir Viginss, Janičenoks un Mičels, kuru rezultativitāte arī neļāva slovēņiem nekur tālu aizskriet. Vajadzīgs vēl kāds, kurš tramdītu pretinieku aizsardzību.

Atradās un tas bija Žanis Peiners, kurš šajā sezonā joprojām nav (nebija) atvēries. Tieši Žaņa aktivitātes pie pretinieku groza (trīs punkti pēc kārtas) ļāva pietuvoties (kārtējo reizi) līdz divu punktu attālumam (53:55) un tieši Žaņa sadarbība ar Viginsu panāca arī neizšķirtu (55:55). Kad pēdējā ceturtdaļā ir nospēlētas četras minūtes, beidzot ir sagaidīts ilgi gaidītais brīdis - mājinieki izvirzās vadībā (57:55). Un atkal savu roku pieliek Peiners, kura rezultatīvā piespēle ļauj Gražulim gūt divus punktus. Pēc tam labs darbiņš aizsardzībā un seko Janičenoka-Gražuļa sadarbība ar pēdējā rezultatīvo metienu (59:55). Viesi nav spējuši gūt punktus turpat četras minūtes, taču tās ir viņu problēmas...

Laukumā atgriežas Šeļakovs un arī viņam ir ko teikt. Pirmie divi punkti un jau +6 (61:55). Gražulim izdodas iemest tālmetienu rezultāts kļūst pagalam sirdi sildošs (64:55) un tas ir nopietns pieteikums pirmajai uzvarai jaunajā turnīrā, kas beigu beigās arī tika izcīnīta. Rezultāts varēja būt maķenīt lielāks, ja vien pēdējās sekundēs spēlētāji nesāktu nodarboties ar pašdarbību. Tā vietā, lai nosargātu +7, uzbrukumā notiek nesekmīga publikas izklaidēšana. Beigu beigās palika tikai +5 un, iespējams, ka šīs pēdējās sekundes atcerēsimies pēc atbildes spēles pretinieku laukumā.

FIBA Eiropas kaussVentspils un Helios Suns (Slovēnija) 67:62 (14:18, 15:14, 19:20, 19:10)Ventspils: Viginss 16, Mičels 13, Gražulis 12, Janičenoks 11, Peiners 4, Pits 4, Ate 4, Gulbis 2, Šeļakovs 2;Helios Suns: Zagoracs 17, Čakaruns 10, Leličs 9, Atanačkovičs 8, Kons 6, Močniks 5, Robertsons 5, Bjeličs 2.