03.05.2014. 19:51

, LSM.LV - Sports

Sērijas pēdējā cīņā uzvarētāju līderis ar 24 punktiem bija Jānis Timma, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 19 punktus iekrāja Hārvijs Grants. Jēkabpils leģionāri Trojs Bārnīss un Kamerons Randlss nodrošināja attiecīgi 15 un 12 punktu guvumu.

BK "Jēkabpils" pēc veiksmīga cīņas sākuma panāca 14:7 un noturējās vadībā arī līdz pirmās ceturtdaļas beigām, lai gan viesu pārsvars saruka līdz diviem punktiem (19:17). Savukārt puslaika turpinājumā Jēkabpils komandas uzbrukumi lielākoties iestrēga laukuma saimnieku aizsardzībā, un garajā pārtraukumā 11 punktu pārsvars (40:29) jau bija BK "Ventspils".

Trešajā ceturtdaļā BK "Jēkabpils" no 12 punktu deficīta pēc Mikus Sokolova trīspunktu metiena spēja pietuvoties līdz 49:56, tomēr neko vairāk viesu centieni nedeva. Pēdējo spēles nogriezni jēkabpilieši sāka ar deviņu punktu iztrūkumu (49:58) un divarpus minūtēs vēlreiz samazināja deficītu līdz sešiem punktiem (56:62), tomēr pietuvoties vēl vairāk nespēja.

Jau vēstīts, ka iepriekš finālā iekļuva pašreizējie čempioni "VEF Rīga", kas pusfināla sērijā ar 3:0 pārspēja "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistus. Pirmā spēle finālsērijā, kas būs līdz vienas komandas četrām uzvarām, paredzēta trešdien Ventspilī. Pusfinālu zaudētāji turpinās cīņu par bronzu.

"VEF Rīga" un BK "Ventspils" finālā tiksies jau ceturto gadu pēc kārtas, taču visas trīs iepriekšējās sezonas pārāks bija galvaspilsētas klubs.