28.02.2012. 21:32

BK Ventspils basketbolisti aizraujošā spēlē ar 94:92 pagarinājumā uzveica Roanne Basket no Francijas, tādējādi iegūstot 1.vietu FIBA Izaicinājuma kausa I grupā un iekļūstot turnīra ¼ finālā. Ar 25 gūtiem punktiem rezultatīvākais mājiniekiem bija Džamars Jangs.

Pēc pirmajām 10 minūtēm mājinieki atradās vadībā ar 19:17. Viesi otrās ceturtdaļas sākumā izrāvās vadībā (25:22), bet Jangs ar tālmetienu atjaunoja līdzsvaru. Ventspilniekiem izdevās vadību mačā atkarot un saglabāt arī pēc 1.puslaika (39:35).

Trešā ceturtdaļa aizritēja punkts punktā un par to liecināja arī rezultāts pēc tās – 52:52. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts ventiņiem pavisam nepatīkams (62:69). Turpinājumā Jangs un Artūrs Bērziņš ar tālmetieniem panāca 73:75, atlikušas vēl bija 7.7 sekundes. Divus precīzus soda metienus realizēja viesi, bet Jangs atkal atbildēja ar trejaci – 76:77. Vēl divi precīzi sodiņi francūžiem, bet Abernetijs no soda līnijas raidīja grozā pirmo, otro speciāli garām un līdz ar finālsirēnu Zaķis izrāva neizšķirtu – 79:79.

Pagarinājumā izšķirošie bija divi Abernetija precīzie soda metieni tā beigās un BK Ventspils svinēja uzvaru ar 94:92, otro gadu pēc kārtas iekļūstot Izaicinājuma kausa ¼ finālā.

Roanne Basket izredzes nu atkarīgas no otra grupas mača Nīderlandē. Ja uzvarēs ZZ Leiden, tālāk tiks francūži, bet vācu EWE Basket panākums ¼ fināla biļeti dos viņiem.

FIBA Izaicinājuma kauss, TOP 16, I grupa.

BK Ventspils– Roanne Basket 94:92 (19:17, 20:18, 13:17, 27:27, 15:13)