28.02.2012. 21:32

BK Ventspils basketbolisti otrdien savā laukumā ar 94:92 mača pagarinājumā uzveica Roanne Basket no Francijas, tādējādi iegūstot 1.vietu FIBA Izaicinājuma kausa I grupā un iekļūstot turnīra ¼ finālā. Ar 25 gūtiem punktiem rezultatīvākais mājiniekiem bija Džamars Jangs, bet 18 punkti un sešas rezultatīvas piespēles Todam Abernetijam. Ventspilnieku nākamie pretinieki būs Szolnoki Olaj no Ungārijas.

Pēc pirmajām 10 minūtēm mājinieki atradās vadībā ar 19:17. Viesi otrās ceturtdaļas sākumā izrāvās vadībā (25:22), bet Jangs ar tālmetienu atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Ventspilniekiem izdevās vadību mačā atkarot un saglabāt arī pēc 1.puslaika (39:35).

Trešā ceturtdaļa aizritēja punkts punktā un par to liecināja arī rezultāts pēc tās – 52:52. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts ventiņiem pavisam nepatīkams (62:69), bet turpinājumā Jangs un Artūrs Bērziņš ar tālmetieniem panāca 73:75, atlikušas vēl bija 7.7 sekundes. Divus precīzus soda metienus realizēja viesi, bet Jangs atkal atbildēja ar trejaci – 76:77. Vēl divi precīzi sodiņi francūžiem, bet Abernetijs no soda līnijas raidīja grozā pirmo, otro speciāli garām un līdz ar finālsirēnu Zaķis izrāva neizšķirtu – 79:79.

Pagarinājumā uzvaru nodrošināja divi Abernetija precīzie soda metieni tā beigās un BK Ventspils svinēja panākumu ar 94:92, otro gadu pēc kārtas iekļūstot Izaicinājuma kausa ¼ finālā. Pretiniekiem nelīdzēja pat Učenas Nsonvu gūtie 28 punkti.

Roanne Basket tomēr izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā - talkā nāca Nīderlandes ZZ Leiden, kas ar 76:71 savā laukumā pārspēja Oldenburgas EWE Baskets un vācieši grupā palika trešie. Līdz ar to I grupas noslēgumā ventspilniekiem četras uzvaras sešos mačos, Ruānai un Oldenburgai pa trim, bet ZZ Leiden tika pie divām.

FIBA Izaicinājuma kauss, TOP 16, I grupa.

BK Ventspils– Roanne Basket 94:92 (19:17, 20:18, 13:17, 27:27, 15:13)

Ventspils: Jangs 25, Abernetijs 18, Diane 13, Grejs 11, Meiers 10, Bērziņš 7, Vilards 6, Zaķis 4, Strēlnieks

Roanne Basket: Nsonvu 28, Holands 21, Peidžs 17, Diabate 7, Raits 6, Mokongo 6, Džeksons 4, Brauds 3

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa