21.05.2015. 20:52

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Pirmo reizi šajā finālsērijā uzvaru guva laukuma saimnieki. Vadībā pabija abas komandas, taču ventspilnieki labāk aizvadīja spēles izskaņu, kurā pēdējo reizi vefieši divu punktu attālumā pietuvojās 44 sekundes pirms beigām 80:82, bet pārējie punkti tika gūti ar soda metieniem.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Māris Gulbis, bet 15 guva Hārvejs Grants un 14 – Kristaps Janičenoks. Zaudētājiem 27 punktus guva Džeralds Robinsons.

Abas komandas LBL finālā tiekas piekto gadu pēc kārtas. No 2011. līdz 2013. gadam trīs reizes uzvarēja "VEF Rīga", bet pērn BK "Ventspils" revanšējās un devīto reizi kluba vēsturē izcīnīja LBL čempionu titulu. "VEF Rīga" rēķinā ir trīs čempionu tituli.

Ceļā uz finālu BK "Ventspils" sīvā sērijā ar 3:2 uzvarēja BK "Jēkabpils" komandu, bet "VEF Rīga" četros mačos ar 3:1 pieveica "Liepāja/Triobet".

Regulārajā sezonā pirmo vietu ieņēma BK "Ventspils", kuriem līdz ar to būs nosacītas sava laukuma priekšrocības, bet "VEF Rīga" pamatturnīrā bija otrā.

Pirmajā finālspēlē "VEF Rīga" viesos uzvarēja ar 81:77, bet otrajā viesos spēcīgāka bija BK "Ventspils" ar 85:68. Piektā finālspēle 26. maijā notiks Ventspilī. Ja būs nepieciešams, tad sestā spēle būs 28. maijā Rīgā un septītā spēle 31. maijā Ventspilī.

Savukārt sērijā par bronzas medaļām BK "Jēkabpils" ceturtdien otro reizi pēc kārtas pagarinājumā pieveica "Liepāja/Triobet" vienību. BK "Jēkabpils" uzvarēja ar 71:63 pretinieku laukumā un sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuva 2:1. Ceturtā un, iespējams, pēdējā spēle notiks pirmdien Jēkabpilī.

Abās pirmajās spēlēs bija uzvarējuši mājinieki – pirmajā spēlē "Liepāja/Triobet" ar 83:72, otrajā – BK "Jēkabpils" ar 71:69 pagarinājumā.ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties