01.04.2015. 21:34

, LSM.LV - Sports

Ventspilniekiem fināla atbildes spēlē Kristaps Janičenoks guva 18 punktus, savukārt Hārvija Granta rēķinā bija 17 punkti. BBL čempionu laurus nosargājušajiem "Šiauliai" rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Roks Giedraitis.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Šauļu komanda turējās vadībā ar pieciem punktiem (74:69), taču abpusēji mazrezultatīvā spēlē līdz ceturtdaļas noslēgumam mājinieki vairs nespēja gūt nevienu grozu.

Pamatlaiks beidzās ar Šauļu komandas pārsvaru 74:72, bet divu spēļu summā rezultāts līdz ar to bija neizšķirts, un uzvarētāja noteikšanai spēlēja pagarinājumu. Papildlaika pirmajās minūtēs laukuma saimnieki atguvās un pēc vairāku rezultatīvu uzbrukumu sērijas panāca 82:74. Ventspilniekiem pietrūka precizitātes, lai vēlreiz līderus panāktu.

Ventspils komanda pirmajā ceturtdaļā veiksmīgi darbojās aizsardzībā un precizitāte trīspunktu metienos palīdzēja viesiem noturēt rezultātu līdzsvarā. "Šiauliai" otro ceturtdaļu sāka ar viena punkta pārsvaru (18:17), taču uzbrukumā bieži iestiga pretinieku aizsardzībā. Nonākot iedzinējos ar 21:26, laukuma saimnieki spēja gūt septiņus punktus pēc kārtas, toties viesiem puslaika beigu daļu spoži aizvadīja Janičenoks, kura trīspunktu metiens un caurgājiens pēdējās sekundēs nodrošināja BK "Ventspils" pārsvaru ar sešiem punktiem (38:32).

Pēc Janičenoka trāpīta soda metiena trešās ceturtdaļas otrajā minūtē rezultāta starpība sasniedza jau 10 punktu (44:34), tomēr mājinieku divi trīspunktnieki pēc kārtas atkal saasināja cīņas gaitu un "Šiauliai" turpinājumā spēja atgūt vadību. Pēdējā spēles ceturkšņa sākumā mājinieki bija priekšā ar četriem punktiem (61:57), kas gan viņiem nepalīdzēja nodrošināt uzvaru divu spēļu summā jau pamatlaikā.

Pirmajā finālspēlē mājās pirms nedēļas BK "Ventspils" uzvarēja ar 70:68. Savukārt vietu finālā Ventspils klubs iepriekš nodrošināja ar uzvaru pār Igaunijas "TU/Rock", bet "Šiauliai" divu Lietuvas klubu cīņā pārspēja Utenas "Juventus".

Kopš 2012./2013.gada sezonas BBL nespēlē Lietuvas spēcīgākie klubi, kā arī "VEF Rīga". BK "Ventspils" BBL čempiontitulu izcīnīja 2013.gadā.