03.05.2014. 20:33
"Aldaris" LBL pusfināla piektajā mačā BK "Ventspils" basketbolisti savā laukumā ar 77:67 pārspēja BK "Jēkabpils", ar 3:2 izcīnot uzvaru arī sērijā un iekļūstot finālā. 24 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Jāņa Timmas kontā, bet Džerajs Grants pievienoja 17 punktu un septiņas bumbas pie groziem.

Šajā pusfinālsērijā pie uzvarām bija tikuši tikai mājinieki, taču piektajā spēlē sākums krietni labāks padevās visiem, kas tika pie septiņu punktu pārsvara 11:4. Nekādas panikas gan uz mājinieku komandtiltiņa nebija, un galu galā spēles rezultāts sāka griezties uz laukuma saimniekiem vēlamo pusi. Ventspilnieki arī varēja noslēgt ceturtdaļu savā labā, tomēr pēc desmit minūtēm divu punktu pārsvars bija viesiem – 19:17.

Otrajā ceturtdaļā beidzot plusos tika BK "Ventspils", taču jēkabpilieši tālu mājiniekus neatlaida. Puslaika izskaņā ventspilnieki tomēr veica, iespējams, izšķirošo izrāvienu. Jānis Pozņaks ar soda metieniem samazināja laukuma saimnieku pārsvaru līdz diviem punktiem 27:25, bet uz nākamajiem 11 kurzemnieku punktiem atbildēja tikai ar vienu – 38:26. Atpūtā ventspilnieki devās ar 11 punktu pārsvaru 40:29.Mača otrajā daļā BK "Ventspils" vairākas reizes bija tuva tam, lai salauztu sāncenšus pavisam, taču jēkabpilieši allaž atrada spēku piecelties, intrigu uzturot faktiski līdz mača beigām. Četras minūtes līdz mača beigām no ventspilnieku pārsvara bija palikuši tikai četri punkti, bet tad īstajā laikā nāca Džeraja Granta divpunktnieks pēc akrobātiska lēciena un Akseļa Vairoga tālmetiens – 69:60. Viesi vēl prata pietuvoties līdz pieciem punktiem, bet tuvāk jēkabpilieši netika pielaisti. Uzvara mačā 77:67, sērijā 3:2 un atkal iekarots fināls!

Tajā jau ceturto sezonu pēc kārtas ventspilnieki mērosies spēkiem ar VEF. Rīdzinieki pusfinālā ar 3:0 pieveica "Jūrmalu/Fēniksu", taču visās trīs spēlēs risinājās līdzīga cīņa. Fināla pirmā spēle 7. maijā risināsies Ventspilī.

Ventspils - Jēkabpils 77:67 (17:19, 23:10, 18:20, 19:18) Ventspils: Timma 24 (9 ab), Grants 19 (7 ab), Vairogs 13, Vilijamss 9, Valters 5, Kemps 5, Gulbis 2 (6 ab), Zeidaks, Štelmahers, Lejasmeiers, Laksa, Butjankovs.Jēkabpils: Bārniss 15, Randls 12, Sokolovs 10, Sirsniņš 9, Veselovs 7, Pozņaks 6, Virsis 4, Aleksejevs 4, Hlebovickis, Kravčenko