20.03.2014. 11:13
Trešdien, 19. martā Latvijas Basketbola līgā BK „Valmiera” izbraukumā ar 82:79 dramatiskā mača galotnē apspēlēja “Liepāja/Triobet”, izcīnot divdesmit pirmo uzvaru turnīrā.

Spēli veiksmīgāk izdevās iesākt valmieriešiem, kas pirmajās četrās minūtēs ar precīziem Ziediņa un Gražuļa uzbrukumiem veica izrāvienu 10:1. Ceturtdaļas otrajā pusē Kalve palielināja vidzemnieku pārsvaru līdz +11, tomēr līdz pirmo desmit minūšu beigu signālam “Liepāja/Triobet” samazināja viesu pārsvaru līdz 20:14. Otrās ceturtdaļas vidū Gražulis atguva BK „Valmiera” deviņu punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika noslēgumā kurzemnieki sadeldēja rezultāta starpību un Timermaņa precīzais trejacis samazināja deficītu līdz diviem punktiem. Puslaika pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 42:40 par labu BK „Valmiera”.

Otro puslaiku ļoti rezultatīvi iesāka kurzemnieki. “Liepāja/Triobet” basketbolisti puslaika pirmajās piecās ar pusi minūtēs grozā raidīja sešus tālmetienus, pārņemot spēles vadību un nostādot valmieriešus iedzinējos ar 53:62. Ar to liepājnieku uguņošana apsīka un trešās ceturtdaļas otrajā pusē rezultāts auga gausāk. Pēc nospēlētām 30 minūtēm BK „Valmiera” atradās iedzinējos ar 57:64.Noslēdzošās ceturtdaļas otrajā minūtē Blaus ar metienu no groza apakšas panāca liepājniekiem 11 punktu pārsvaru. Kopīgām Gražuļa, Kaufmaņa un Kalves pūlēm BK „Valmiera” minūti pirms mača noslēguma bija samazinājusi rezultāta starpību līdz četriem punktiem. Spēles noslēdzošajā minūtē Kalve veica rezultatīvu caurgājienu un Gražulis pielaboja Kalves garām aizmesto metienu nākošajā uzbrukumā, izlīdzinot rezultātu. Mača pēdējās sekundēs BK „Valmiera” piespieda pretiniekus pieļaut kļūdas un Gabrāna soda metieni atnesa divdesmit pirmo uzvaru turnīrā, rezultāts 82:79.

BK „Valmiera” – "Liepāja/Triobet" 82:79 (20:14, 22:26, 15:24, 25:15)BK „Valmiera”: Gražulis 21 (7ab), Kaufmanis 19, Kalve 15, Gabrāns 9 (6rp), Ziediņš 8, Amoliņš 3, Krūmiņš 3, Grks 2, Dārgais 2, Elksnis."Liepāja/Triobet": Ate 16, Timermanis 13, Miglinieks 13, Blaus 12, Helmanis 8, Mažutis 7, Hils 7, Freimanis 3, Krastiņš, Leiteris.

Pirmo spēli BK „Valmiera” trenera amatā aizvadīja Artūrs Štālbergs, kurš dalījās savā vērtējumā par spēli:“Uzvara viegli nenāca. “Liepāja” bija labi sagatavojusies. Spēles laikā spējām pielāgoties un sapratām uz ko pretinieki lika akcentu. Viss treneru korpuss un spēlētāji spējām veiksmīgi pieņemt lēmumus gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Izdevās veiksmīgi neitralizēt tās lietas, ko liepājnieki bija gatavojuši. Beigās svarīga bija pacietība. Punktu pa punktam sadeldējām starpību un uzvarējām.”

Štālbergs komandai treniņprocesā pievienosies piektdien. Prasīts pastāstīt noraksturot komandu, treneris stāsta: “Komandai ir raksturs. Atmosfēra uz soliņa un komandā ir tiešām patīkama. Domāju, ka būs ļoti interesanti strādāt ar šo komandu. Man nepatīk skaļi klaigāt par mērķiem, Es domāju ka šī komanda ir spējīga Latvijas čempionātā cīnīties ar jebkuru pretinieku. Gan ar abiem vadošajiem klubiem, gan ar visiem pārējiem. Pilnā sastāvā un gatavībā varam cīnīties ar jebkuru. Kā sanāks? Tas vēl ir jautājums, bet izdarīsim visu, lai uz pavasari aizvadītu labākās spēles.”

Nākamo spēli “BK Valmiera” aizvadīs jau sestdien, kad savā laukumā uzņems “LMT BA”. Spēles sākums, kā ierasts plkst. 18:30. Šī spēle netiks translēta interneta televīzijā, līdz ar to visi interesenti tiek gaidīti spēli vērot klātienē Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Informāciju sagatavoja:BK "Valmiera" sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālistsEmīls Ozerinskis